Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

Në ritestim Izair Emini del negativ në COVID-19

Xhevdet Shabani dhe Izair Emini, gjatë një stërvitjeje të KF Drita në stinorin 2019/20 /Foto: Drita/fb

Në ritestim Izair Emini del negativ në COVID-19

25 May, 2020 @15:10

Futbollisti tetovar i Dritës, Izair Emini, që kishte dalë pozitiv në COVID-19 një javë më parë pas ritestimit të bërë sot, ka thënë se ka dalë negativ.

Ai kishte shprehur publikisht dyshimet e tij me testimin e parë të bërë dhe tash në ritestim u konfirmua kjo gjë.

Mirëpo, sipas tij, ai do të duhet të testohet edhe njëherë pas një jave për të konfirmuar rezultatin. 

“Përshëndetje për të gjithë juve shokëve të FB! Dua të ju falënderoj përzemërsisht që më keni dhënë mbështetje gjatë kësaj kohe dhe do t’ju jem mirënjohës gjithmonë! Para dy ditëve bëra testin e radhës dhe me doli si negativ. Faleminderit të gjithëve! Zoti ju ruajt”, ka shkruar Emini në llogarinë e tij të Facebookut.

DRITA

Drita negative në COVID-19

25 May, 2020 @0:26

Edhe skuadra e Dritës ka dalë plotësisht e pastër për coronavirus, pasi që sot kanë dalë rezultatet e testeve për…

TREPÇA '89

Edhe Trepça ‘89 del e pastër për COVID-19

24 May, 2020 @13:26

Pas Gjilanit e Ferizajit, edhe Trepça ‘89 ka dalë plotësisht e pastër për coronavirus, pasi që sot kanë dalë rezultatet…

NGA FEDERATA

FFK uron Bajramin

Foto: FFK

24 May, 2020 @7:32

Pak minuta pas orës 07:00 të mëngjesit, Federata e Futbollit të Kosovës ka lëshuar urimin e saj për Bajram, të…

FERIZAJ

KF Ferizaji del i pastër për COVID-19

Fotot: KFFerizaji/fb

24 May, 2020 @0:23

Pas KF Gjilanit, edhe KF Ferizaji ka dalë plotësisht i pastër për coronavirus, pasi që sot kanë dalë rezultatet e…

NË RISHQYRTIM

FFK-ja rishqyrton rastin Ahmeti

23 May, 2020 @15:18

Pas Vendimit për ndërprerjen e marrëdhënies së punës së zëvendës sekretarit të FFK-së, Arianit Ahmeti, Inspektori i Punës ka…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga