Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Në syrin e Fatih Terimit

Në syrin e Fatih Terimit

2 May, 2020 @23:05

Gazetat sportive turke në numrat e sotëm kanë bërë të ditur se nëse largohet kolumbiani Falcao në fund të stinorit nga Galatasaray, trajneri i ekipit Fatih Terim po kërkon ta ketë në sulm kroatin Mario Mandzukic.

Mandzukic 33 vjeç që pas largimit nga Juventusi u bë pjesë e ekipit të Katarit Al Duhail ka luajtur vetëm 5 ndeshje në ligën e këtij vendi arab dhe po e shikon mundësinë e afrimit në Evropë dhe gara evropiane, bën të ditur më tej Fotomaç.

Gjithashtu mediat kroate kanë shkruar se Mandzukic nuk është i lumtur në Katar, që bën këto përfolje edhe më të besueshme për një angazhim të nënkampionit aktual të Botës me Kroacinë në 2018 me ekipin e luanëve të Stambollit.

E sa i përket largimit të Radamel Falcaos Fotomaç ka shkruar se ai nuk po pranon që t’i ulet rroga në sezonin e ardhshëm, që po i shkakton klubit telashe financiare dhe Terim është vënë në kërim e kroati 190 centimetra i gjatë po shihet si opcion më real dhe me përvojë edhe në gara evropiane.

Mario Mandzukic

AKSAMSPOR

15 milionë euro për Muriqin

Foto: Fenerbahçe

2 May, 2020 @22:50

E përditshmja turke Aksham në numrin e sotëm ka njoftuar se për sulmuesin kosovar të Fenerbahçes ka interesim nga Napoli.…

FLET NËNKRYETARI

FIFA tenton që stinorin ta bëj në vit kalendarik

2 May, 2020 @18:22

Zyrtari i lartë i FIFA-së, nënkryetari Victor Montagliani ka thënë se mundësi e mirë për tu diskutuar tash është zhvendosja…

ENIS BARDHI

Dua fitore ndaj Kosovës

29 April, 2020 @15:26

Futbollisti shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, në një bisedë me Tetova Sot ka bërë të ditur se dëshiron të shënojë…

CALEB EKUBAN

Ish lojtari i Partizanit, tash para shitjes 10 milionëshe

29 April, 2020 @14:52

Ish futbollisti i dikurshëm i Partizanit të Tiranës, Caleb Ekuban, është afër kalimit te gjigandi arab Al-Hilal, bëjnë të ditur…

LUFTË ITALIANE NË IRAN

Stramaccioni më afër se De Biasi

29 April, 2020 @14:35

Ish trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, raportohet të jetë shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me Federatën iraniane të futbollit për…

Të gjitha lajmet nga International