Të gjitha lajmet

LISTA E PASURIVE TË PRONARËVE

Newcastle mbi 10-fish më i pasur se City

Newcastle mbi 10-fish më i pasur se City

29 April, 2020 @14:19

Blerja e madhe që pritet të realizohet për Newcastle Unitedin, pritet të sjellë “dridhje” në Premier Ligë e më gjërë sa i përket futbollit.

“Saudi Arabia Public Investment Fund” që është pranë nënshkrimit të transferimit të pronësisë te Newcastle United është mbi 10-fish më e pasur se pronari i radhës i një ekipi të elitës angleze të futbollit, e që është Sheiku Mansour, që ka në pronësi Manchester Cityn, kampionin aktual të PremierLigës.

Mëposhtë, shihni listën e të gjithë pronarëve të ekipeve të Premier Ligës angleze dhe pasurinë e tyre të shprehur në miliarda funtash (bn) dhe miliona (m).

Mediat britanike paralajmërojnë lëvizje të mëdha te ekipi i laraskave posa të vihet nënshkrimi në letër, pasi që parimisht marrëveshja është arritur mes palëve.

Owners list

NEWCASTLE UNITED

Pochettino synimi Nr. 1

29 April, 2020 @14:06

Ish trajneri i Tottenham Hotspurit, argjentinasi Mauricio Pochettino, thuhet të jetë synimi numër një i Newcastle Unitedit, nësë këta të…

PLANET E RIFILLIMIT

“Projekti Restart” gati në PremierLigë

27 April, 2020 @22:11

Planet për të vazhduar kampionatin e ndërprerë në Premier Ligë të Anglisë kanë marrë emrin Projekti Restart, bën të ditur…

MEDIA TALK

Kean party, Everton e lë pa rrogë

26 April, 2020 @19:13

Skuadra e kaltër nga Liverpooli, Everton, është duke përgatitur dënimin për lojtarin e saj italian, Moise Kean. Kean, është…

LE SPORT

Klopp flet me babain e Mbappes

26 April, 2020 @18:38

Lajme interesante nga Franca, derisa pandemia dhe karantina po vazhdon ende në sport dhe çdokund tjetër. Së fundi, super…

MEDIA TALK

Vetëm 2 klube në Premiership marrin ndihmën e qeverisë

25 April, 2020 @17:28

Klubit që po i kanoset rënia nga Premier Liga, Norwich City, pritet t’i kushtojë pandemia rreth 35 milionë euro të…

Të gjitha lajmet nga Premier League