Të gjitha lajmet

NEWCASTLE UNITED

Newcastle shitet për £300mln

Newcastle shitet për £300mln

14 April, 2020 @22:12

Newcastle United është gati për t’u marrë në duar të sigurta. Pronari i ekipit Mike Ashley është shumë afër nënshkrimit të marrëveshjes me pronaren e re potenciale të klubit, Amanda Staveley.

Financierja Staveley është duke udhëhequr në tenderin e fondit të pasurisë së Arabisë Saudite, që vlen 300 milionë funta, bën të ditur BBC Sports.

Marrëveshja numëron 31 faqe, ndërsa ajo është shumë afër nënshkrimit.

Premier Liga gjithashtu është njoftuar për marrëveshjen potenciale, ndërsa Newcastle dhe Staveley nuk kanë pranuar të komentojnë çështjen kur u pyetën nga BBC Sport.

Ashley në tetor të vitit 2017 ka bërë të ditur se dëshiron të shes klubin pas 10 vjetësh në krye të saj. Fillimisht marrëveshja për blerjen e Newcastle-it vlerësohej rreth £340mln.

Reporteri senior i BBC Radio 5 Live-it, Ian Dennis, ka vlerësuar se marrëveshjet me Ashleyn janë të kryera vetëm kur i sheh dokumentet e nënshkruara - në të kundërtën, asgjë s’është sigurtë.

TEAM OF THE SEASON 2019/20

Shearer bën ekipin e vitit në PL

14 April, 2020 @18:01

Ish sulmuesi i Blackburn Rovers, Newcastle United e reprezentuesi i famshëm i Anglisë, Alan Shearer, ka bërë ekipin më të…

MEDIA TALK

Për 5 javë e kryejnë stinorin, PL me plan të qartë për vazhdim

13 April, 2020 @13:25

Premier Liga mund të kompletojë stinorin 2019/20 në një fazë maksimalisht pesë-javëshe, ka bërë të ditur The Telegraph sot. …

MEDIA TALK

Ia vendos çmimin, por s’ia shet rivalëve në ligë

TOPSPORTI/ A. P.

13 April, 2020 @12:45

Tottenham Hotspur nuk e ka ndërmned ta shes sulmuesin dhe kapitenin Harry Kane këtë verë, ndërsa edhe nëse vjen ndonjë…

SPECIALE

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 2000/01

12 April, 2020 @11:34

Prishtina mori edhe titullin e dytë të pasluftës në Kosovë. Bardhekaltërit me 18 fitore e 9 barazime karshi vetëm 3…

100%

Sheffield United vazhdon me paga të plota

11 April, 2020 @20:58

Skuadra e Premier Ligës angleze Sheffield United, ka bërë të ditur zyrtarisht para pak çastesh përmes një komunikate se ka…

Të gjitha lajmet nga Premier League