Të gjitha lajmet

FERONIKELI - TREPÇA '89

Nikli mposhtë ‘89-shin, i rikthehet fitoreve

Nikli mposhtë ‘89-shin, i rikthehet fitoreve

29 February, 2020 @14:58

Të drejtuar nga Faruk Elshani pas largimit të trajnerit

Agim Sopi

, Feronikli në takimin e sot arriti të shënojë fitore ndaj Trepçës ‘89, për t’iu rikthyer kështu fitoreve pas dy xhirove.

Gjërat për mitrovicasit i komplikoi futbollisti Lassine Traore, i cili në minutën e 26’ të ndeshjes u ndëshkua me karton të kuq, për ta lënë skuadrën e tij me një futbollist më pak në fushë. E këtë e shfrytëzoi maksimalisht skuadra nga Drenasi, e cila i shpeshtoi sulmet dhe arriti ta gjejë golin plot 3 herë.

TABELA AKTUALE

Ishte Mendurim Hoti ai që në minutën e 50’ të takimit shënoi për 1-0, derisa fare në fund Mevlan Zeka (90+2’) e Albert Dabiqaj (90+4’) shënuan nga një herë për ta mbyllur kështu këtë ndeshje me rezultatin përfundimtar 3-0.

Kjo fitore e ngrit Niklin në kuotën e 31 pikëve, kurse Trepça ‘89 rrezikon që të afrohet me skuadrat që po luftojnë për mbijetesë.

PRISHTINA 8-1 FERIZAJI

Hat-trick i Korenicës, Prishtina i afrohet kreut me goleadë

Foto: Prishtina/fb

7 June, 2020 @19:53

Prishtina pas pauzës së stinorit për shkak të pandemisë po rikthehet furishëm drejt kreut. Fitorja në Kupë me 3…

GJILANI 1-1 TREPÇA'89

Arb Manaj shpëton ‘89-shin, Gjilani ndalet

Fiton Hajdari i Gjilanit, duke i shënuar ish-ekipit të tij/ Foto: SCGjilani/fb

7 June, 2020 @18:04

Arb Manaj përsëri është treguar jetik për Trepçën’89. Sulmuesi klinas ka shënuar golin e barazimit dhe ka pasur rast ideal…

BALLKANI 0-0 DRENICA

Ballkani humb kreun, Drenicës i anulohet goli

Foto nga arkivi/ KFBallkani/fb

7 June, 2020 @18:01

Skuadra e Ballkanit përkundër se ka pasur më shumë se loja në përballje ndaj Drenicës sot në Suharekë, në fund…

PRISHTINA - FERIZAJI, 11s

Prishtina-Ferizaji, 11-shet startuese

7 June, 2020 @17:30

Futbollistët e Prishtinës dalin në fushë për të kërkuar tre pikëshin që t’i mbajë gjallë në garat për titull kampioni,…

BALLKANI - DRENICA, 11s

Ballkani - Drenica, 11-shet startuese

Foto: KFBallkani/fb

7 June, 2020 @15:31

Ballkani i Ismet Munishit në kërkim të rikthimit të kreut të tabelës, ndërsa Drenica në kërkim të shpëtimit të stinorit.…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga