Të gjitha lajmet

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

Nikli s’gabon dhe ngjitet


19 September, 2019 @17:54

Pas humbjes nga Drita xhiron e kaluar, Nikli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në shtëpi.

Kampioni në fuqi i Kosovës e mposhti skuadrën kryeqytetase me rezultatin përfundimtar 2-1, derisa golat e ndeshjes u shënuan nga Mendurim Hoti (39’, 50’) për vendasit dhe Shend Kelmendi (72’) për mysafirët.

TABELA AKTUALE

Ndeshja në përgjithësi kaloi me dominimin e vendasve, siç edhe pritej, ndërsa mysafirët tentuan të rikthehen në lojë me golin e Kelmendit, por Nikli me qetësi e menaxhoi mirë pjesën e mbetur të ndeshjes dhe nuk lejoi befasi, për ta regjistruar kështu fitoren e tretë sezonale.

Kjo fitore e ngrit Niklin në vendin e tretë në tabelë, derisa Flamurtari pas 5 ndeshjeve mbetet me 7 pikë të tubuara.

Xhiron e ardhshme, Feronikeli i shkon Dukagjinit në Klinë, kurse Flamurtari luan në shtëpi ndaj Llapit.


ORARI I XHIROS XXII

Të shtunën një, të dielën e të hënën nga dy ndeshje

FFK Superliga

Të shtunën një, të dielën e të hënën nga dy ndeshje

26/02/21 @ 11:32

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (21)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (21)

26/02/21 @ 11:15

KOMENTI I MUNISHIT

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

FFK Superliga

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

25/02/21 @ 23:16

FERONIKELI - DRENICA

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

FFK Superliga

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

25/02/21 @ 15:14

BESA - ARBËRIA

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

FFK Superliga

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

25/02/21 @ 15:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

25/02/21 @ 12:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

25/02/21 @ 12:32

BESA - ARBËRIA

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

FFK Superliga

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

25/02/21 @ 08:56

FERONIKELI - DRENICA

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

FFK Superliga

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

25/02/21 @ 08:45

FFK

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

FFK Superliga

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

24/02/21 @ 18:29


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga