Të gjitha lajmet

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19 September, 2019 @17:54

Pas humbjes nga Drita xhiron e kaluar, Nikli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në shtëpi.

Kampioni në fuqi i Kosovës e mposhti skuadrën kryeqytetase me rezultatin përfundimtar 2-1, derisa golat e ndeshjes u shënuan nga Mendurim Hoti (39’, 50’) për vendasit dhe Shend Kelmendi (72’) për mysafirët.

TABELA AKTUALE

Ndeshja në përgjithësi kaloi me dominimin e vendasve, siç edhe pritej, ndërsa mysafirët tentuan të rikthehen në lojë me golin e Kelmendit, por Nikli me qetësi e menaxhoi mirë pjesën e mbetur të ndeshjes dhe nuk lejoi befasi, për ta regjistruar kështu fitoren e tretë sezonale.

Kjo fitore e ngrit Niklin në vendin e tretë në tabelë, derisa Flamurtari pas 5 ndeshjeve mbetet me 7 pikë të tubuara.

Xhiron e ardhshme, Feronikeli i shkon Dukagjinit në Klinë, kurse Flamurtari luan në shtëpi ndaj Llapit.

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19 September, 2019 @17:55

Me një gol të Edon Sadriut në minutën e 84’ të duelit, Ferizaji arriti të shënojë fitore tejet të vlefshme…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19 September, 2019 @15:35

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe të Ferizajit. DUKAGJINI: Neziri, Syla, Jashanica, Haliti, Lloga, Mamullaku, Dushi, Mustafa, Beqiri, Merlaku,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19 September, 2019 @15:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Flamurtarit. FERONIKELI: Troshupa, Lladrovci, Prekazi, Thaqi, Islami,  Dabiqaj, Bojku, Hoti, Fazliu, Da…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

19 September, 2019 @15:28

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Drenicës. VUSHTRRIA: Manxholli, Lushtaku, Zabërgja, Dragusha, Azemi, Fazliu, Hoxhaj, Ahmeti, Vinicius De…

NGA RAPORTI I FUNDIT

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

Foto: prishtinafc.com

19 September, 2019 @15:00

Komisioni Disiplinor i FFK-së në Vendimin e fundit të publikuar lidhur me ndeshjet e xhiros së katërt të Superligës së…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga