Të gjitha lajmet

REPREZENTACIONI

Nisin stërvitjet në Gjakovë

Foto: FBK

Nisin stërvitjet në Gjakovë

18 June, 2018 @16:26

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll këtë javë do të zhvillojë stërvitjet, për dy ndeshjet e fundit dhe vendimtare të Grupit C kualifikues për Botëror, në Shani Nushi të Gjakovës.

Prej datës së sotme deri më 23 qershor ekipi do të stërvitet dy herë në ditë (10:00-12:00 dhe 18:00-20:00), ndërsa aty përveç selektorit Brad Greenberg do të jetë edhe trajneri kondicional Ugur Vural.

ORARI dhe TABELA

Pas këtyre stërvitjeve, ekipi do të kthehet në Prishtinë për përgatitjet përfundimtare para dueleve të 28 qershorit dhe 1 korrikut, kur ndeshet me Hungarinë dhe Poloninë përkatësisht.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga