Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TE KUQEZINJTË

Një futbollist dhe një anëtar i stafit, pozitiv në COVID-19

Foto: FSHF

Një futbollist dhe një anëtar i stafit, pozitiv në COVID-19


6 October, 2021 @12:32

Kombëtarja shqiptare ka nisur që prej ditës së hënë grumbullimin dhe stërvitjet intensive në kuadër të dy sfidave të rëndësishme ndaj Hungarisë dhe Polonisë, të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Botëror “Katar 2022”.

Departamenti i Komunikimit në FSHF bën me dije për mediat dhe opinionin publik se ditën e djeshme është larguar nga grumbullimi mbrojtësi Erjon Hoxhallari si edhe fizioterapisti i Kombëtares, Arzen Voci, të cilët pas testeve të kryera kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Hoxhallari dhe Voci janë larguar menjëherë nga hoteli ku gjenden të grumbulluar për t’u karantinuar dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Kësisoj, Hoxhallari nuk do të jetë pjesë e Kombëtares për dy ndeshjet që cilësohen si vendimtare për Shqipërinë në ëndrrën për të prekur zonën e play-off-it, ku fillimisht do të luajnë më 9 tetor ndaj Hungarisë në transfertë, ndërsa tre ditë më vonë, më 12 tetor do të presin Poloninë në stadiumin “Air Albania”.

Kuqezinjtë të premten udhëtojnë për në Hungari për ndeshjen e parë që luhet më 9 tetor, ndërsa më 12 tetor presin Poloninë në Tiranë.


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Evropian