Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Italia - Austria

Notat e futbollistëve: Italia - Austria


27 June, 2021 @0:37

Italia e mposhti Austrinë me rezultat 2-1 pas vazhdimeve dhe u kualifikua në çerekfinale të EURO 2020.

Sipas ekpertëve të Eurosportit, notat e lojtarëve në këtë duel janë:

Italia: Donnarumma 5, Di Lorenzo 7, Spinazzola 8, Acerbi 5, Bonucci 5, Verratti 5, Jorginho 6, Barella 6, Insigne 5, Berardi 4, Immobile 6. REZ: Locatelli 5, Pessina 7, Chiesa 8, Belotti 6, Cristante n/a.

Austria: Bachmann 7, Dragovic 6, Hinteregger 8, Alaba 7, Lainer 6, Sabitzer 6, Grillitsch 5, Baumgartner 6, Schlager 8, Laimer 6, Arnautovic 7. REZ: Schopf n/a, Kalajdzic n/a, Gregoritsch n/a, Schaub n/a.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani