Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia

Foto: sh.ahmeti/fb

Notat e futbollistëve: Kosova - Greqia


5 June, 2022 @23:03

Pas një paraqitjeje tejet të dobët dhe humbjes së parë në Grupin 2 të Ligës C të Kombeve, Kosova doli kokulur në përballje ndaj Greqisë 0-1 në Prishtinë.

Kundërshtarët dominues në secilin aspekt të ndeshjes, ditën të marrin gjahun e plotë nga ndeshja me një qetësi mbresëlënëse, por me shumë punë, derisa lodhja në lojë e Dardanëve vërehej duke shkuar secili minut.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Sa i përket paraqitjes individuale të lojtarëve të Kosovës në ndeshje, notat e TopSporti.com janë si vijon:

Arijanet Muric, 3;
-
Amir Rrahmani, 5;
Mirlind Kryeziu, 4.5;
Fidan Aliti, 3;
Lirim II Kastrati, 4;
-
Betim Fazliji, 5;
Florian Loshaj, 5;


-
Milot Rashica, 4.5;
Arbër Zeneli, 5.5;
Edon Zhegrova, 5;
-
Vedat Muriqi, 5.

REZERVAT:

Benjamin Kololli, 4;
Zymer Bytyqi, 5;
Ibrahim Dresevic, 5;
Valon Berisha, 5.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve