Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

Foto: FFK

Notat e futbollistëve: Kosova-Moldavia

18 November, 2020 @22:43

Përballja e parë e fituar e Kosovës në Ligën C të Kombeve ndaj Moldavisë, i siguroi dardanëve mbijetesën në këtë ligë dhe pas ndeshjes, TopSporti.com ka vlerësuar me këto nota futbollistët e reprezentacionit.

KOSOVA:

Samir Ujkani 7;
-
Amir Rrahmani n/a;
Florent Hadërgjonaj 7;
Ibrahim Dresevic 5.5;
Mërgim Vojvoda 5.5;
-
Herolind Shala 6;
Valon Berisha 6.5;
Bersant Celina 6.5;
Edon Zhegrova 5.5;
Lirim Kastrati 6.5;
-
Vedat Muriqi 6.5;


Zëvendësuesit:

Fidan Aliti 6;
Hekuran Kryeziu n/a;
Armend Thaqi n/a.

RAPORTI, GOLI dhe TABELA

KOSOVA - MOLDAVIA

Fitorja e parë, mbesim në Ligën C

Foto: FFK

18 November, 2020 @22:39

Pas 10 ndeshjeve radhazi pa fitore, Kosova fitoreve në futboll i është rikthyer në përballjen e luajtur sonte ndaj Moldavisë…

FORMACIONET ZYRTARE

Ujkani në portë, Zhegrova startues! 11-shet Kosova-Moldavia

18 November, 2020 @19:28

Muharrem Sahiti ka publikuar përbërjen e fundit për Kosovën për këtë vit. Përbërje kjo që do të luftojë për t’ia…

PAS NDESHJES

Reja: Fitore me dy fytyra

Foto: FSHF

18 November, 2020 @19:14

Selektori i Shqipërisë, Edoardo Reja, pas ndeshjes ka qenë më i kënaqur me rezultatin sesa me paraqitjen e kuqezinjqëve në…

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Shqipëria-Bjellorusia

Foto: FSHF

18 November, 2020 @18:14

Shqipëria ka siguruar Ligën B të Kombeve për herë të parë në histori të saj dhe me këtë do të…

SHQIPËRIA - BJELLORUSIA

Fitore ndaj Bjellorusisë, Shqipëria ngjitet në Ligën B!

Foto: FSHF

18 November, 2020 @17:52

Në një fushë jo fort të përshtatshme për lojë në “Air Albania Stadium” në Tiranë, kombëtarja e Shqipërisë ka arritur…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve