Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve, pas ndeshjes Greqia-Kosova

Foto: FFK

Notat e futbollistëve, pas ndeshjes Greqia-Kosova


12 June, 2022 @22:59

Pas një paraqitjeje tejet të dobët dhe humbjes së dytë në Grupin 2 të Ligës C të Kombeve, Kosova doli kokulur në përballje ndaj Greqisë 2-0.

Kundërshtarët dominues në secilin aspekt të ndeshjes, ditën të marrin gjahun e plotë nga ndeshja me një qetësi mbresëlënëse, por me shumë punë, derisa lodhja në lojë e Dardanëve vërehej duke shkuar secili minut.

ORARI I NDESHJEVE dhe TABELA AKTUALE

Sa i përket paraqitjes individuale të lojtarëve të Kosovës në ndeshje, notat e TopSporti.com janë si vijon:

Arijanet Muric, 5;
-
Mirlind Kryeziu, 5;
Amir Rrahmani, 6.5;
Fidan Aliti, 4.5;
Toni Domgjoni, 5.5;
-
Valon Berisha, 4.5;
Donat Rrudhani, 5;
Zymer Bytyqi, 5;
Milot Rashica, 5.5;
Florent Muslija, 5;
-
Vedat Muriqi, 6

Rezervat;

Florian Loshaj, 5;
Blendi Idrizi, 5.5;
Arbër Zeneli, 5.5;
Emir Sahiti, 4.


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve