Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Anglia

Notat e futbollistëve: Republika Çeke - Anglia


22 June, 2021 @23:41

Anglia me fitoren e sotme përballë Çekisë me rezultat 1-0, e siguroi kualifikimin tutje nga pozita e parë, derisa çekët me këtë humbje e humbën edhe pozitën e dytë që e posedonin.

GRUPET NË EURO 2020

Sipas Eurosport, notat e lojtarëve në këtë përballje janë:

Republika Çeke: Vaclik 6, Coufal 6, Celustka 6, Kalas 5, Boril 5, Soucek 5, Holes 6, Masopust 5, Darida 5, Jankto 5, Shick 5. Subs: Sevcik 6, Hlozek 6, Kral 6, Pekhart 6, Vydra 6.

Anglia: Pixckford 6, Walker 7, Maguire 7, Stones 6, Shaw 7, Rice 6, Phillips 6, Saka 7, Grealish 7, Sterling 7. Subs: Henderson, Rashford, Bellingham, Mings, Sancho.

GOLAT E NDESHJES DHE RAPORTI


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani