Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REPUBLIKA ÇEKE - ANGLIA

Anglia shkon tutje si lidere

Anglia shkon tutje si lidere


22 June, 2021 @22:48

Përfaqësuesja e Anglisë e ka përfunduar Grupin D në pozitën e parë.

Tre luanët këtë e arritën me fitoren e sontme përballë Republikës Ceke me rezultat minimal 0-1.

Goli i vetëm në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin Wembley të Londrës erdhi nga Raheem Sterling, i cili shënoi me kokë në minutën 12’ të ndeshjes.

GRUPET EURO 2020

Me këtë fitore Anglia e përfundoi grupin në krye të renditjes me 7 pikë, ndërsa Republika Ceke dhe Kroacia i ndanë pozitat dy dhe tre me nga katër pikë të tubuara.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani