Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NOTAT NGA EUROSPORT PAS DERBIT NË "OLD TRAFFORD"

Notat e lojtarëve: United - City

Foto: manutd.com

Notat e lojtarëve: United - City


14 January, 2023 @17:37

Një duel i jashtëzakonshëm erdhi sot në derbin e Manchesterit të luajtur në Old Trafford, ku Manchester United me përmbysje brenda 4-minutave gjeti rrugën drejt fitores ndaj Manchester Cityt.

Fitorja, bën që United t’i afrohet në një pikë Cityt, ndërsa këtij rezultati iu gëzua më së shumti Arsenal, që mban distancën 5-pikëshe ndaj Cityt, me një ndeshje më pak të zhvilluar.

Sa i përket futbollistëve që u paraqitën në derbi, Eurosport ka notuar kështu lojtarët, pas derbit që përfundoi 2-1.

NOTAT E LOJTARËVE:

MAN UNITED: De Gea 7, Wan-Bissaka 7, Varane 8, Shaw 8, Malacia 8, Casemiro 8, Fred 8, Eriksen 8, Fernandes 8, Martial 7, Rashford 9. Subs: Antony 7 Garnacho 7, Maguire n/a, Martinez n/a, McTominay n/a.

MAN CITY: Ederson 6, Walker 7, Akanji 8, Ake 7, Cancelo 7, Rodri 8, De Bruyne 7, Bernardo 6, Mahrez 6, Haaland 6, Foden 6. Sub: Grealish 8.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League