Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Nuhiu gjen golin në fitoren e Wednesdayt

Foto. Sky Bet Championship

Nuhiu gjen golin në fitoren e Wednesdayt

30 November, 2019 @15:29

Në fitoren që Sheffield Wednesday e shënoi sot në udhëtim te Charltoni, një nga golat e mysafirëve u shënua nga Atdhe Nuhiu, sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës.

Nuhiu ishte startues për skuadrën e tij sot, derisa golin e dytë personal këtë sezon në Championship ai e gjeti me kokë në minutat shtesë të ndeshjes, për ta vulosur fitoren e skuadrës së tij, me rezultatin final që doli të jetë 1-3.

Me këtë fitore Wednesday i afrohet pozitave të Play Off-it në Championship, ndërkohë që Nuhiun shpresojmë ta shohim rregullisht startues te kjo skuadër.

E FUNDIT

E pritura, ndodhi

29 November, 2019 @11:15

Humbja e djeshme nga Eintrachti i Frankfurtit në kuadër të Europa Ligës, mbushi tërë kapakun e durimit te drejtuesit e…

WEST HAM - TOTTENHAM

Jose e nis me fitore

23 November, 2019 @15:23

Në takimin e parë nën drejtimin e Jose Mourinhos, Tottenhami ka arritur të fitojë 2-3 ndaj West Hamit në “London…

NGA KONFERENCA

Emery pishman për Xhakën

21 November, 2019 @22:19

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, ka bërë të ditur se Granit Xhaka mund t’i kthehet ekipit të Arsenalit pas momenteve…

BASTORET

Pochettino favorit për këtë ekip

20 November, 2019 @23:18

Bastoret angleze me tu shkarkuar trajneri argjentinas i Tottenhamit, Mauricio Pochettino, kanë vendosur për kuotat e radhës dhe ekipet favorite…

NGA INTERVISTA E PARË

Mou: Do të sjell pasion dhe lumturi

Fotot: Tottenham/fb

20 November, 2019 @23:06

Jose Mourinho, si trajner i ri i Tottenhamit ka premtuar se do të sjellë pasion dhe lumturi në klub. Portugezi…

Të gjitha lajmet nga Premier League