Të gjitha lajmet

EFL CUP

Nuhiu kualifikon Wednesdayn, shorti i fazës tjetër

Nuhiu kualifikon Wednesdayn, shorti i fazës tjetër

28 August, 2019 @23:15

Me një gol të shënuar në minutën e gjashtë të kohës shtesë, Atdhe Nuhiu arriti ta kualifikojë skuadrën e Sheffield Wednesdayt në raundin tjetër të Kupës së Ligës. Goli i Nuhiut bëri që Wednesday ta mposhtë 0-1 Rotherhamin në një nga shumë ndeshjet e sontme të Kupës së Ligës në Angli.

Pas ndeshjeve të luajtura sonte, u mbajt shorti për fazën tjetër, short i cili përcaktoi këto duele:

Oxford vs West Ham
Watford vs Swansea
Brighton vs Aston Villa
Colchester vs Tottenham
Portsmouth vs Southampton
Preston vs Man City
MK Dons vs Liverpool
Man Utd vs Rochdale
Sheff Wed vs Everton
Arsenal vs Nottingham Forest
Crawley Town vs Stoke City
Chelsea vs Macclesfield Town / Grimsby Town
Luton vs Leicester
Burton Albion vs Bournemouth
Sheffield United vs Sunderland
Wolves vs Reading

KILIANI

Alexis Sanchez te Inter

27 August, 2019 @23:45

Sulmuesi kilian i Manchester Unitedit, Alexis Sanchez, nesër do të arrij në Milano për të nënshkruar kontratën e tij me…

GRANIT XHAKA

“Xhaka më mbresëlënës se Salah dhe Shaqiri”

27 August, 2019 @12:17

Lojtari aktual i Arsenalit, Granit Xhaka, ka lënë përshtypje te ish-trajner i tij i Baselit, Heiko Vogel. Ai beson se…

SWANSEA 3-0 BIRMINGHAM

Celina shënon në fitoren e Swanseat

25 August, 2019 @19:46

Mesfushori ofanziv i Kosovës, Bersant Celina, ka shënuar golin e dytë të tij personal të stinorit sot, në fitoren e…

ARSENAL - BURNLEY

Ceballos shkëlqen, Arsenali fiton

17 August, 2019 @15:23

Pas fitores ndaj Newcastle fundjavën e kaluar, Arsenali me fitore e ka mbyllur edhe xhiron e dytë të Premier Leagues. …

HUDDERSFIELD - FULHAM

Ende nuk ka fitore për Hadërgjonajn

16 August, 2019 @22:46

Skuadra e reprezentuesit të Kosovës Florent Hadërgjonaj, Huddersfield Town, ende nuk ka shijuar fitore në stinorin e ri të Championship,…

Të gjitha lajmet nga Premier League