Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARDIAN NUHIU

Nuhiu vajton rastet, kërkon të harrohet humbja në derbi

Nuhiu vajton rastet, kërkon të harrohet humbja në derbi


25 November, 2021 @15:56

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, në deklaratën e tij dhënë pas derbit, që ekipi i tij e humbi, ka thënë se derbi duhet të harrohet, pasi që ekipi i tij u mposht, ndërsa lojtarët të koncentrohen në ndeshjet e radhës.

“Në derbi nuk mund të krijosh shumë. Ne i kishim dy raste të mira, nuk shënuam. Ata nga një rast i vetëm shënuan dhe fituan. Fusha nuk na lejoi lojë të shpejtë, por kjo nuk është arsyetim. është dashur të shfrytëzohen rastet që i patëm,” ka thënë ndër të tjera Nuhiu.

Me këtë humbje, Drita ka rënë prej pozitës së dytë të renditjes në të tretën.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga