Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MESFUSHORI I KOSOVËS

“Nuk arriti nivelin që kërkuam” —  Shala drejt Turqisë

“Nuk arriti nivelin që kërkuam” —  Shala drejt Turqisë


8 September, 2021 @12:10

Mesfushori i Kosovës, Herolind Shala, është larguar nga ekipi i tij i deritashëm Stabaek i Norvegjisë, për tu bërë pjesë e ekipit turk, Erzurumspor.

Pasi që afati kalimtar veror nuk ka përfunduar në disa vende, është qartësuar se Shala shkon drejt Turqisë.

Kosovari ka nënshkruar kontratë një vjeçare me ekipin turk, ndërsa drejtori sportiv i ekipit norvegjez Torgeir Bjarmann ka thënë se Shala nuk ka arritur nivelin që u kërkua nga ai.

“Shala nuk ka arritur nivelin që e kërkuam nga ai. Mund të ketë disa arsye për këtë gjë, ndoshta për shkak të ekipit, ndoshta për shkak të lëndimeve që kishte. Ndërsa tash dëshirojmë t’ia japim rastin lojtarit tonë Herman Geelmuyden, që është dhjetë vjet më i ri dhe mund të luajë në pozitën e Shalës,” ka shtuar ai ndër të tjera, shkruan faqja zyrtare e Stabaekut.


FORMACIONI I MUNDSHËM

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

08/09/21 @ 08:56

DANIMARKA 5-0 IZRAELI

Perfeksioni danez, vazhdon

Kualifikimet për Botëror/International

Perfeksioni danez, vazhdon

07/09/21 @ 23:25

HOLANDA 6-1 TURQIA

Depay hattrick, hakmarrje e rëndë e tulipanëve

Kualifikimet për Botëror/International

Depay hattrick, hakmarrje e rëndë e tulipanëve

07/09/21 @ 22:43

STADIUMI

“Air Albania” merr pamje mbresëlënse

Kualifikimet për Botëror/Kombëtarja

“Air Albania” merr pamje mbresëlënse

07/09/21 @ 21:57

ANGLIA U21 - KOSOVA U21

Paraqitje dinjitoze, por Kosova U21 mposhtet nga Anglia U21

Përfaqësuesja/International

Paraqitje dinjitoze, por Kosova U21 mposhtet nga Anglia U21

07/09/21 @ 21:50

PËRGATITORE

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë

Përfaqësuesja/International

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë

07/09/21 @ 21:29

FORMACIONI I MUNDSHËM

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

11-shja e mundshme e Kosovës ndaj Spanjës

08/09/21 @ 08:56

ANGLIA U21 - KOSOVA U21

Paraqitje dinjitoze, por Kosova U21 mposhtet nga Anglia U21

Përfaqësuesja/International

Paraqitje dinjitoze, por Kosova U21 mposhtet nga Anglia U21

07/09/21 @ 21:50

PËRGATITORE

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë

Përfaqësuesja/International

Loreta Lulaj hat-trick në fitoren e Kosovës ndaj Turqisë

07/09/21 @ 21:29

FLORENT HADËRGJONAJ

Dëshira, të bëjmë diçka historike!

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Dëshira, të bëjmë diçka historike!

07/09/21 @ 19:39

ANGLIA U21 - KOSOVA U21

Anglia U21 - Kosova U21, 11-shet startuese

Përfaqësuesja/International

Anglia U21 - Kosova U21, 11-shet startuese

07/09/21 @ 19:01

KOSOVA - SPANJA

Challandes: Spanja e fortë, na duhet paraqitje speciale

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes: Spanja e fortë, na duhet paraqitje speciale

07/09/21 @ 17:35

NGA ANGLIA

Kosova U21 e gatshme për Anglinë, flasin Veliu e Kurtulus

Kualifikimet për Evropian/Përfaqësuesja

Kosova U21 e gatshme për Anglinë, flasin Veliu e Kurtulus

06/09/21 @ 23:31

PARA NDESHJES NDAJ ANGLISË U21

Shpresat dardane arrijnë në Londër

Kualifikimet për Evropian/Përfaqësuesja

Shpresat dardane arrijnë në Londër

06/09/21 @ 18:02

MUNGESA TE SPANJA

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Dy të 11-shes së parë, mungojnë te Spanja ndaj Kosovës

06/09/21 @ 16:12

KOSOVA

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Challandes e fton Jasharin për ndeshjen me Spanjën

06/09/21 @ 12:08


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja