Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

Nuk këndellet Arsenal, barazon me Burnley

Foto: Twitter

Nuk këndellet Arsenal, barazon me Burnley


6 March, 2021 @15:41

Arsenali nuk po arrin assesi që të krijojë formë të vazhdueshme të rezultateve.

Gunners sot nuk kanë arritur më shumë se një barazim në udhëtim tek Burnley, me rezultat 1-1, në një ndeshje ku të dyja ekipet mund të shënonin fitore.

Londinezët e filluan mirë takimin duke kaluar herët në epërsi me golin e Aubameyang, pastaj patën edhe 2-3 raste të mira shënim, por pa konkretizim.

Ndërsa disa minuta para përfundimit të pjesës së parë, mesfushori me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, i fali topin sulmuesit Chris Wood, i cili barazoi rezultatin në 1-1, që doli të ishte përfundimtar.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League