Të gjitha lajmet

NATIONS LEAGUE - GRUPI A1

Pa gola mes kampionëve të Botës

Pa gola mes kampionëve të Botës

6 September, 2018 @22:39

Në ndeshjen kryesore të natës debutuese të Ligës së Kombeve, gola nuk pati.

Dy kampionët e fundit të Botës, Gjermania dhe Franca, luajtën pa gola në ‘Allianz Arena’, në një takim i cili kaloi me një pjesë të parë të qetë, e me një të dytë më atraktive, që pa gola përfundoi falë portierëve të të dyja kombëtareve, Neuerit në njërën anë e Areolas në anën tjetër.

LIGA E KOMBEVE - ORARI DHE TABELAT

Kjo ndeshje ishte e vlefshme për Grupin A1 të Ligës A të Ligës së Kombeve, derisa në grup me këto dy përfaqësuese ndodhet edhe Holanda, e cila pushoi këtë xhiro.

NATIONS LEAGUE FINALS

Holanda siguron finalen e Ligës së Kombeve

Fotot: uefa.com

6 June, 2019 @23:21

Me një rikthim, që është dashur të shndërrohet në fitore pas vazhdimeve, Holanda e Ronald Koemanit ka arritur të sigurojë…

PAS PAK FILLON DUELI

Holanda - Anglia, 11-shet startuese

6 June, 2019 @20:16

Cili ekip do të jetë rival i Portugalisë në finale të Ligës së Kombeve? Vendoset sonte në përballjen e…

NATIONS LEAGUE SEMI FINALS

I madhi me hattrick, për në finale historike

5 June, 2019 @22:42

Me hattrick, Cristiano Ronaldo, ka çuar Portugalinë në finalen e parë dhe…

NATIONS LEAGUE FINALS

Portugalia-Zvicra, 11-shet startuese

Fotot: uefa.com

5 June, 2019 @19:49

Sot nis pjesa finale e Ligës së Kombeve ku takohen fituesit e grupeve të Ligës A. Gjysmëfinalja e parë…

UEFA

Ceferin: Jeni të obliguar ta pranoni Kosovën

30 May, 2019 @10:40

Një deklaratë pozitive për Kosovën dhe futbollin e saj vjen nga Aleksander Ceferin, presidenti i UEFA-së. “Të gjitha shtetet janë…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve