Të gjitha lajmet

SEVILLA - UNITED

Pa gola në Andaluzi

Pa gola në Andaluzi

21 February, 2018 @22:44

Sevilla
Manchester United
Sevilla 0 : 0 Manchester United

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)

Pa gola është mbyllur dueli i zhvilluar sonte mes Sevillës dhe Manchester Unitedit, rezultat ky që lë çdo gjë të hapur për ndeshjen e kthimit në ‘Old Trafford’.

Ndeshja nuk ishte edhe aq e bukur për sy, ndërsa ishin vendasit ata të cilët rrezikuan më tepër, mirëpo si shumë herë, spanjolli De Gea doli të ishte shpëtimtar i portës së skuadrës angleze, duke e mohuar golin e andaluzianëve në 2-3 raste shumë të volitshme.

SKEMA DREJT FINALES

Ndeshja e kthimit mes këtyre dy skuadrave luhet më 13 mars.LEGANES-REAL

Casemiro-Vazquez përkujdesen për fitore

21 February, 2018 @22:09

Ndeshja e mbetur e xhiros XVI të La Ligas spanjolle ndërmjet Leganesit dhe Real Madridit i ka takuar mysafirëve, të…

SHAKHTAR - ROMA

Shakhtar vs. Roma, formacionet startuese

Foto: UCL

21 February, 2018 @19:39

Përveç ndeshjes Sevilla vs. Manchester United, ndeshja e tjetër e natës zhvillohet mes Shakhtarit dhe Romës. Formacionet startuese: Shakhtar Donetsk:…

SEVILLA - UNITED

Sevilla vs. Manchester United, formacionet startuese

21 February, 2018 @19:32

Janë publikuar formacionet startuese të Sevillës dhe Manchester Unitedit, me sfidën mes skuadrave që fillon në ora 20:45. Sevilla: Sergio…

SHQIP NË BOTË

Debutim 90 minutësh i Florent Hasanit

21 February, 2018 @17:42

Vjen debutimi i Florent Hasanit te skuadra e tij e re. Futbollisti më i mirë i sezonit 2016/2017 në Superligën…

JAVA XVIII

Rikthehet Liga e Parë

21 February, 2018 @16:05

Këtë fundjavë fillon stinori pranveror në Ligën e Parë të Kosovës në futboll. TABELA AKTUALE LIGA E PARË 5…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League