Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

INCIDENTI NDAJ POLONISË

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë


23 October, 2021 @1:06

Dueli i fundit si vendas i kuqezinjëve në rrugëtimin kualifikues për Botërorin e Katarit do të luhet nën dyer të mbyllura, pasi që FSHF ka bërë të ditur sot se ka pranuar dënimin nga UEFA.

Shqipëria u dënua për sjelljet e tifozëve që ndodhën në ndeshje ndaj Polonisë në Air Albania, ku tifozë të papërgjegjshëm gjuajtën me shishe uji drejt lojtarëve të Polonisë, kur këta kishin shënuar golin e epërsisë në fitoren e tyre 0-1.

UEFA ka dënuar FSHF-në me 150 mijë euro gjobë për këtë incident, që çoi në ndërprerje prej 20-minutash të ndeshjes dhe një ndeshje si vendas pa shikues.

Po ta fitonte atë ndeshje Shqipëria do të hynte në lojë për të qenë pjesë e PlayOffit për Botërorin e Katarit 2022, që nuk ndodhi.

Kështu pas mysafirllëkut në Wembley, kuqezinjtë ndaj Andorrës në shtëpi në ndeshjen e fundit kualifikuese do të luajnë pa tifozë.


ARSENAL 3-1 ASTON VILLA

Arsenal del në pjesën e epërme të tabelës

Premier League

Arsenal del në pjesën e epërme të tabelës

22/10/21 @ 23:08

KOLUMNE

5+4 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5+4 për fundjavë!

22/10/21 @ 16:30

REFERI I DERBIT

Dardan Çaka drejton derbin e radhës

FFK Superliga

Dardan Çaka drejton derbin e radhës

22/10/21 @ 16:28

UEL - GRUPI C

Napoli i Rrahmanit, fitoren e parë e arrin ndaj Legias së Kastratit

Europa League

Napoli i Rrahmanit, fitoren e parë e arrin ndaj Legias së Kastratit

21/10/21 @ 22:59

UEL - GRUPI E

Galatasarayi lider me fitore si mysafir

Europa League

Galatasarayi lider me fitore si mysafir

21/10/21 @ 23:06

WEMBLEY

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Biletat Angli-Shqipëri në shitje

21/10/21 @ 14:02

FIFA RANKING - TETOR 2021

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Fitorja e madhe ndaj Hungarisë, ngrit Shqipërinë

21/10/21 @ 12:28

FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20

DUELI I FUNDIT I CIKLIT TË KUALIFIKIMEVE

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Greqia nis shitjen e biletave ndaj Kosovës

19/10/21 @ 15:01

SELEKTORI I RI

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International/Transfere

Blick: Alex Frei trajner i Kosovës?!

15/10/21 @ 16:00

KONFERENCA E FUNDTI SI TRAJNER

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

Kualifikimet për Botëror/Kosova/International

Challandes falenderon të gjithë! Vendimi jo i kënaqshëm

13/10/21 @ 14:16

KOSOVA

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

Kualifikimet për Botëror/Kosova

ZYRTARE: Shkarkohet Bernard Challandes!

13/10/21 @ 13:08

FIFA

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria/International

FIFA reagon ashpër pas incidentit në “Air Albania”

13/10/21 @ 11:24

PARALAJMËRIMI

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Konferencë për media sot! Pritet largimi i Bernard Challandes

13/10/21 @ 11:13

SHQIPËRIA

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Reja: Luajtëm si të barabartë, nuk e merituam humbjen

12/10/21 @ 23:48


 
Të gjitha lajmet nga Kualifikimet për Botëror