Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBËRIA 0-2 2KORRIKU

Pas 6 xhirosh, 2 Korriku fiton me golat e Razak Bachare

Pas 6 xhirosh, 2 Korriku fiton me golat e Razak Bachare


19 November, 2021 @16:42

2 Korriku ka arritur t’i kthehet fitoreve sot duke e mposhur Arbërinë 0-2 [Razack Bachare x2] si mysafir. Kjo ka qenë fitorja e parë e prishtinasve pas gjashtë ndeshjesh pa fitore, një krizë e madhe e skuadrës, pas fillimit të shkëlqyeshëm të stinorit.

2 Korriku

Në anën tjetër, Arbëria me Megzon Visokën trajner, ka pësuar për herë të parë pas tetë xhirosh në Ligë të Parë Grupi B, pasi që kishin një seri impresionuese.

E humbja e fundit e Arbërisë ka qenë gjithashtu nga 2 Korriku, me rezutlat të njëjtë më 19 shtator!

TABELA AKTUALE

Ka qenë Razack Bachare njeriu i ndeshjes sot që ka shënuar nga një gol për pjesë për t’ia sjellë fitoren 2 Korrikut në Lipjan, për të sjellë gëzim të madh për skuadrën.

Razack Bachare

Në anën tjetër, pas një dueli pa të lënduar dy lojtarë, një nga secila skuadër, ku Landrit Rama i 2 Korrikut dhe Egzon Krasniqi i vendasve u larguan nga ndeshja dhe pritet të shihet serioziteti i lëndimit të tyre.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë