Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TREPÇA - PHOENIX

Pas 7 xhirosh arrijnë fitore, Trepça pranë mbijetesës

Pas 7 xhirosh arrijnë fitore, Trepça pranë mbijetesës


30 April, 2022 @18:10

Ekipi i Trepçës që kishte nisur mirë sezonin në Ligë të Parë të Kosovës fundin e gjeti në rrezik të madh, derisa ende nuk ka shpëtuar nga rënia matematikisht.

Për këtë arsye ekipi i drejtuar nga Emin Baliqi ka qenë i mobilizuar totalisht sot për të mposhtur Phoenixin pa synime, për të marrë tri pikë shumë të rëndësishme në luftë për mbijetesë në Ligë të Parë Grupi A.

TABELA AKTUALE

Trepça mposhti Phoenixin 1-0, ndërsa fitorja i ka çuar 4 pikë larg zonës së rënies, dy xhiro para fundit të kampionatit.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë