Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SAMP

Pas Genoas, edhe rivali lokal largon trajnerin

Pas Genoas, edhe rivali lokal largon trajnerin


17 January, 2022 @14:27

Vetëm dy ditë pasi që Genoa largoi trajnerin e saj Andriy Shevchenko, edhe rivali lokal i tyre, Sampdoria është ndarë me trajnerin.

Sot edhe zyrtarisht blucerchiatit kanë ndarë rrugët me italianin Roberto D’Aversa, derisa kanë falenderuar atë për punën e deritashme aty.

Pas 22 ndeshjeve të zhvilluara këtë stinor në Serie A, Sampdoria është në pozitën e 15 në renditje tabelare me vetëm 4 pikë më shumë sesa ekipet që kaplojnë zonën e rrënies.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A