Të gjitha lajmet

DOREHIQET TRAJNERI

Pas humbjes, largohet trajneri i Vllaznisë

Pas humbjes, largohet trajneri i Vllaznisë

11 October, 2020 @19:07

Pas disfatës së sotme në momentet e fundit të ndeshjes nga Ferizaji, Vllaznia e Pozharanit ka mbetur pa trajnerin e deritashëm të saj, Erdin Hashani.

Hashani, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij, pasi që skuadra e tij edhe pas 4 xhirove të para të stinorit në Ligën e Parë B të Kosovës nuk ka fituar ndeshje.

TABELA AKTUALE

Vllaznia pas katër xhirosh ka marrë 2 pikë deri tash.

Pozharanasit kanë pranuar dorëheqjen e tij dhe kanë lëshuar një njoftim të shkurtër në llogarinë e ekipit, ku kanë falenderuar Hashanin për punën e deritashme duke i dëshiruar suksese.

B: VLLAZNIA 1-2 FERIZAJI

Ferizaji arrin fitoren e parë të stinorit

11 October, 2020 @18:47

Skuadra e Ferizajit ka arritur fitoren e parë të stinorit në Ligë të Parë B të Kosovës, duke i shkaktuar…

A: VUSHTRRIA 1-1 VELLAZNIMI

Goli i parë i stinorit për Vëllaznimin, barazimi i dytë me radhë

11 October, 2020 @18:22

Vëllaznimi sot ka shënuar golin e parë të stinorit në Ligë të Parë A të Kosovës. Kuqezinjtë e Gjakovës…

A: LIRIA 2-0 TREPCA

Fitorja e dytë me radhë për Lirinë

11 October, 2020 @17:56

Në Përparim Thaqi sot, ka rënë Trepça, derisa Liria ka shënuar fitoren e dytë me radhë të stinorit. Bardhezinjtë…

IN MEMORIAM

Ndërron jetë kryetari i parë i FFK-së

10 October, 2020 @17:55

Sot në moshën 76 vjeçare, ka ndërruar jetë kryetari i parë i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Bytyqi. Bytyqi…

ISTOGU - DRENASI

Istogu pëkohësisht lider

FOTO / Istogu

10 October, 2020 @17:41

Skuadra e Istogut, duke e mposhtur me rezultat 2-0 skuadrën e Drenasit, me një ndeshje më shumë është vendosur në…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë