Të gjitha lajmet

DEKLARATA PAS NDESHJES

Patëm fat! Tovërlanin e propozoj Ministër të Mbrojtjes në Qeverinë e re

Foto: FCBallkani/fb

Patëm fat! Tovërlanin e propozoj Ministër të Mbrojtjes në Qeverinë e re

3 June, 2020 @18:21

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, nuk është se është ndarë i kënaqur nga loja e ekipit të tij sot.

Ballkani barazoi si vendas në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës ndaj Feronikelit, pa gola 0-0.

“E kemi ditur që nuk do të jetë lehtë ndaj Feronikelit, ata janë kampion në fuqi. Njëjtë, e dimë se ata në Kupë do të luajnë më kujdesshëm pasi që është rruga e vetme për të dalë në gara evropiane,” ka thënë fillimisht Munishi.

Kurse, sa i përket lojës së ekipit të tij, ai ka vlerësuar se kanë pasur fat.

“Mendoj se patëm fat. Ata i kishin rastet më të mira se ne. Ne nuk ishim mjaftueshëm të koncentruar dhe na mungonte pasimi i fundit. Por, sa i përket rezultatit të sotëm, mendoj që ka qenë real,” ka shtuar Munishi.

Në pyetjen e gazetarit të Supersport Kosovës se si e mendon ndeshjen e radhës, atë të kthimit ku edhe do të përcaktohet përfundimisht finalisti i Kupës, Munishi ka pasur përgjigje në stilin e tij.

“Nuk e di, këtu Feronikeli u mbrojt shumë mirë. Nëse edhe në Drenas e luan lojën e njëjtë, atëherë p’e bëjmë Afrim Tovërlanin Ministër të Mbrojtjes në Qeverinë e re,” ka thënë duke qeshur trajneri karizmatik i Ballkanit, për të vazhduar.

“Atje patjetër që do të luhet lojë më e hapur dhe do të ketë futboll.”

KUPA E KOSOVËS: BALLKANI 0-0 FERONIKELI

Vendoset në “Rexhep Rexhepi”

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @18:16

Dueli i parë gjysmëfinal mes Ballkanit dhe Feronikelit në Suharekë sot përfundoi pa gola, 0-0, derisa skuadrat patën rastet e…

KUPA E KOSOVËS

Live: Ballkani - Feronikeli

3 June, 2020 @17:28

Dueli i dytë gjysmëfinal i Kupës së Kosovës Ballkani - Feronikeli luhet sonte në ora 16:00 në stadiumin e qytetit…

FORMACIONET STARTUESE

Ballkani-Feronikeli, 11-shet startuese

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @15:25

Para fillimit të ndeshjes, tashmë janë bërë të ditur formacionet startuese të duelit gjysmëfinal të Kupës së Kosovë ndërmjet Ballkanit…

THIRRJA PËR TIFOZË

Ballkani gati për duelin e parë të Kupës ndaj Feronikelit

Foto: FCBallkani/fb

3 June, 2020 @13:34

Në ora 16:00 sot fillon dueli i parë i gjymëfinales së dytë të Kupës së Kosovës ku takohen Ballkani dhe…

E FUNDIT

Gjykata thërret Ademin të paraqitet në Shërbimin Korrektues

3 June, 2020 @12:46

Gjykata Themelore e Prishtinës i ka dërguar urdhër për paraqitjen në institucionin për mbajtje të dënimit me burgim kryetarit të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga