Të gjitha lajmet

FERONIKELI - LLAPI

Pefqeli në kohën shtesë, Llapi mposht kampionin

Pefqeli në kohën shtesë, Llapi mposht kampionin

2 October, 2019 @16:30

Në mënyrë dramatike është mbyllur ndeshja kryesore e ditës së sotme në Superligë.

Skuadra e Llapit ka arritur që në minutat e fundit ta sigurojë fitoren ndaj Feronikelit vendas, për ta bërë kështu një hap tejet të rëndësishëm në luftën për titullin kampion.

TABELA AKTUALE

Ishte Mentor Zhdrella ai që e hapi serinë e golave në këtë takim, duke ia dhënë llapjanëve epërsinë 0-1 në minutën e 40’, ndërkohë që për Feronikelin barazimi erdhi nga zëvendësuesi Mevlan Zeka, i cili shënoi me kokë në minutën e 81’ pas krosimit nga Yll Hoxha, mirëpo largimin nga fusha me një pikë kampionit aktual të Kosovës ia mohoi Mërgim Pefqeli. Mesfushori, që gola vendimtar kishte shënuar edhe sezonin e kaluar për Prishtinën, e gjeti rrjetën në minutën e dytë të kohës shtesë pas asistimit nga Ramadani, për t’ia dhënë Llapit fitoren 1-2.

Kjo fitore bën që skuadra e Tahir Batatinës të jetë në krye të tabelës të paktën përkohësisht, kurse Nikli tash bie nën Llapin në tabelë.

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Trepça ‘89

2 October, 2019 @14:00

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe të Trepçës ‘89. DUKAGJINI: Neziri, Basriu, Sya, Haliti, Musa, Mustafa, Gavara, Jashanica, Marmullaku,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Ballkani

2 October, 2019 @13:51

Janë caktuar formacionet zyrtare të Ferizajit dhe të Ballkanit. FERIZAJ: Kaçiu, Bardhi, Qerkini, Asani, Shaljani, Kuka, Mustafa, Shaqiri, Sadriu, Shala,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Llapi

2 October, 2019 @13:46

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Llapit. FERONIKELI: Troshupa, Prekazi, Thaqi, Islami, Hoxha, Bojku, Dabiqaj, Hoti, Fazliu, Da…

GJILANI - DRITA

Cuculi mjafton, derbi i Dritës

29 September, 2019 @17:03

Në një atmosferë të zakonshme impozante kur bëhet fjalë për derbin e qytetit të Gjilanit, Drita ka arritur ta mposhtë…

VUSHTRRIA - PRISHTINA

E katërta me radhë për Prishtinën

29 September, 2019 @16:56

E katërta fitore me radhë, e treta nën drejtimin e Armend Dallkut në po aq ndeshje, për Prishtinën ka ardhur…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga