Të gjitha lajmet

LEICESTER 1-0 WOLVES

Penalltia e Vardyt çon Leicesterin në krye

Jamie Vardy duke shënuar penalltinë për skuadrën e tij sot/ Foto: Leicester/fb

Penalltia e Vardyt çon Leicesterin në krye


8 November, 2020 @17:32

Leicester City është lider i ri aktual i Premier Ligës, pasi që ekipi i Brendan Rodgersit ka arritur të mposht ëolvesin me rezultat minimal 1-0 [Vardy 15p].

Vardy më pas dështoi të shënojë nga një penallti tjetër e fituar e vendasve, ndërsa në pjesë të dytë është dashur të dalë në skenë Kasper Schmeichel për të shpëtuar fitoren, pas disa mbrojtjeve të mira që i bëri dhe një të jashtëzakonshme pas tentimit të Max Kilmanit.

TABELA AKTUALE

Leicester do të qëndrojë në krye të tabelës derisa të përfundojë ndeshja e radhës Manchester City - Liverpool, ku mysafirët duhet të fitojnë për t’iu rikthyer kreut.

LEICESTER - CHELSEA

Leicester përkohësisht lider në Premier League

FOTO / Premier League

19 January, 2021 @23:07

Leicester City, duke e mposhtur Chelsean me rezultat 2-0, ngritet në pozitën e parë në Premier League. Ish-kampionët e Anglisë,…

PREMIER LEAGUE

Jurgen Klopp vlerëson lartë paraqitjen e Shaqirit kundër Manchester Unitedit

Foto: REUTERS

19 January, 2021 @19:59

Xherdan Shaqiri gjatë vikendit u rikthye në formacionin bazë në derbin Liverpool – Manchester United. Ylli kosovar luajti 76 minuta…

PREMIER LEAGUE

Granit Xhaka vendos një rekord të ri në Premier Ligë

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:31

Granit Xhaka regjistroi një nga paraqitjet më të mira me Arsenalin, të hënën në fitoren 3-0 ndaj Newcastle United. Mesfushori…

MERKATO

Lukaku refuzon idenë e transferimit te Manchester City

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @19:19

Romelu Lukaku duket se kishte mjaft nga Premier League dhe nuk dëshiron më të rikthehet atje. Sulmuesi belg është duke…

CHELSEA

Humbja e shkarkon!

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @13:37

Frank Lampard do të shkarkohet nga posti i trajnerit të Chelseat, nëse ai e humb ndeshjen kundër Leicester City, raportojnë…

Të gjitha lajmet nga Premier League