Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CITIZENS

Pep Guardiola vazhdon kontratën me Manchester Cityn

Foto: mancity.com

Pep Guardiola vazhdon kontratën me Manchester Cityn


23 November, 2022 @11:39

Kampioni aktual i Anglisë, Manchester City, ka bërë të ditur se ka vazhduar kontratën me trajnerin aktual të ekipit, Pep Guardiola. Me marrëveshjen e re, spanjolli do të mbetet pjesë e Cityt deri në qershor të vitit 2025 në klub.

Guardiola deri tash ka fituar 11 trofe me Manchester Cityn, prej të cilëve 5 tituj kampioni të Anglisë. Ai ka përqindje të lartë të fitoreve me ekipin e tij 72.4% ku prej 374 ndeshjeve të drejtuara ka fituar 271.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League