Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Për 5 javë e kryejnë stinorin, PL me plan të qartë për vazhdim

Për 5 javë e kryejnë stinorin, PL me plan të qartë për vazhdim

13 April, 2020 @13:25

Premier Liga mund të kompletojë stinorin 2019/20 në një fazë maksimalisht pesë-javëshe, ka bërë të ditur The Telegraph sot.

Të gjitha skuadrat e elitës pritet t’i zhvillojnë nga dy ndeshje për javë dhe brenda 35 ditëve të kryejnë kampionatin.

Ndeshjet do të zhvillohen pa tifozë për shkak të pandemisë coronavirus. Deri në fund të stinorit kanë mbetur edhe 92 ndeshje, ku 16 skuadra kanë nga nëntë, ndërsa katër skuadra nga 10 ndeshje për të zhvilluar.

”Çdo ekip pritet t’i luajë dy ndeshje për javë, brenda 35 ditëve, me diskutime në vijim cila prej tyre të transmetohet. Gjithashtu do të bëhet edhe ri-programimi i kalendarit të ndeshjeve për FA Kupë,” ka bërë të ditur gazeta në fjalë në artikull.

Ekipeve u është të kërkuar të sigurojnë dhe dezinfektojnë stadiumet e tyre, e nëse kjo nuk arrihet te të gjithë, atëherë ndeshjet mund të luhen në Wembley, sipas rasteve edhe disa sosh në një ditë.

Në momentin e ndërprerjes së Premier Ligës për shkak të pandemisë, Liverpool udhëhiqte ligën me 82 pikë, 25 pikë më shumë sesa Manchester City ndjekës.

 

 

MEDIA TALK

Ia vendos çmimin, por s’ia shet rivalëve në ligë

TOPSPORTI/ A. P.

13 April, 2020 @12:45

Tottenham Hotspur nuk e ka ndërmned ta shes sulmuesin dhe kapitenin Harry Kane këtë verë, ndërsa edhe nëse vjen ndonjë…

SPECIALE

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 2000/01

12 April, 2020 @11:34

Prishtina mori edhe titullin e dytë të pasluftës në Kosovë. Bardhekaltërit me 18 fitore e 9 barazime karshi vetëm 3…

100%

Sheffield United vazhdon me paga të plota

11 April, 2020 @20:58

Skuadra e Premier Ligës angleze Sheffield United, ka bërë të ditur zyrtarisht para pak çastesh përmes një komunikate se ka…

SIR KENNY DALGLISH

Legjenda e Liverpoolit, pozitiv në coronavirus

10 April, 2020 @21:34

Në Britani të Madhe, veçanërisht në Angli rastet e coronavirusit po rriten shpejtë në mënyrë eksponenciale, ndërsa së fundi është…

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

9 April, 2020 @15:20

Rossonerët janë duke kërkuar përvojë në mesfushë të tyre dhe ia kanë vënë syrin David Silvas së Manchester Cityt, që…

Të gjitha lajmet nga Premier League