Të gjitha lajmet

STERVITJA PARA NDESHJES

Për të thyer akullin

Fotot: FFK

Për të thyer akullin

13 October, 2020 @20:01

Kombëtarja e Kosovës sot në mesditë ka arritur në Athinë dhe është akomoduar në hotelin “Radisson Blu Park”, derisa në mbrëmje e ka mbajtur seancën e fundit stërvitore në Stadiumin Olimpik në kryeqytetin helen para përballjes së nesërme me Greqinë në kuadër të grupeve të Ligës C në Ligën e Kombeve.

Përkundër faktit që në këtë ndeshje Dardanët do t’i kenë edhe tri mungesa tjera të rëndësishme, ngase për shkak të lëndimeve me ekipin nuk udhëtuan Arbër Zeneli, Valon Berisha dhe Edon Zhegrova, atmosfera në ekip është e mirë dhe të gjithë janë të motivuar për të dhënë maksimumin dhe për t’i dhënë fund serisë së rezultateve negative.

NUhiu

Kosova më 14 tetor zhvillon duelin e katërt në Grupin 3 të Ligës së Kombeve ndaj Greqisë.

Dardanët ende s’kanë shënuar asnjë fitore në grup. Ata kanë vetëm një pikë të fituar pas 3 ndeshjesh.

TABELA AKTUALE dhe NDESHJETE RADHES

Djelmoshat, nesër po kërkojnë të thyejnë akullin në ndeshjen që nis prej orës 20:45 në Athinë.

NGA KONFERENCA

Vojvoda lut për mbështetje të ekipit, lojtarët po japin 100%

13 October, 2020 @19:54

Mbrojtësi i Torinos, Mërgim Vojvoda, në konferencën për shtyp para ndeshjes së Kosovës ndaj Greqisë ka thënë se ekipit tash…

NGA KONFERENCA

Menaxheri Shala kryen konferencën, s’lë Challandesin të përgjigjet

13 October, 2020 @19:28

Menaxheri i përfaqësueses së Kosovës, Bajram Shala, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Greqisë, ka thënë se portieri i…

NGA KONFERENCA

Challandes i befasuar nga kritikat! Problemet në sulm

13 October, 2020 @19:10

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Greqinë ka deklaruar se është i befusuar me…

NGA KONFERENCA

Duhet t’i fitojmë të dobëtit e grupit

Dimitris Limnios/ Foto: sport24.gr

13 October, 2020 @13:18

Tre pikët e fundit të fituara të Greqisë ndaj Moldavisë dhe ecuria e mbarë nën drejtimin e selektorit holandez, po…

NISEN DREJT ATHINES

Në Athinë pa Valonin, Arbërin e Edonin

Foto: FFK

13 October, 2020 @11:59

Federata e Futbollit të Kosovës ka bërë të ditur sot përmes një njoftimi se ekspedita e Kosovës është nisur për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve