Të gjitha lajmet

FERONIKELI

Përfaqësuesi i Gambisë transferohet te Nikli

Foto: FC Feronikeli

Përfaqësuesi i Gambisë transferohet te Nikli

14 January, 2020 @16:00

Përmes një njoftimi zyrtar, klubi i Feroniklit ka njoftuar opinionin me përforcimin më të ri.

Bëhet fjalë për sulmuesin Basiru Mbye, futbollist që te Nikli vjen nga Oostende B, një ekip i njohur i futbollit belg. Gjatë gjysmësezonit të kaluar aty sivjet, Mbye shënoi plot 16 gola dhe kishte 2 asistime.

Para Oostendes B, ai kishte luajtur për ekipin e dytë të Lokerenit, gjithashtu në Belgjikë, me të cilin kishte arritur të realizojë 28 gola dhe 7 asistime.

TABELA AKTUALE

Sa i përket ekipit përfaqësueses, sulmuesi 183 cm i gjatë është ftuar edhe përfaqësuesja A e Gambisë, shtet të cilin ai e ka përfaqësuar edhe me grupmoshat më të reja.

SHQIPËRI & KOSOVË

Kupa Shqipëri & Kosovë, detaje nga ideja

14 January, 2020 @15:28

Duket se po punohet në krijimin e një Kupe të përbashkët mes klubeve të futbollit nga Kosova dhe Shqipëria. TopChannel…

KF DUKAGJINI

Dukagjini prezanton dy përforcime

Foto: KF Dukagjini

13 January, 2020 @20:06

Lëvizje edhe te Dukagjini i Klinës. Skuadra në fjalë sot ka prezantuar dy përforcime, të cilat do ta tentojnë ta…

KF LLAPI

19 vjeçari nga Tetova përforcon Llapin

13 January, 2020 @19:56

Edhe një përforcim te Llapi. TABELA AKTUALE I gjashti përforcim dimëror për Llapin është Premtim Jakupi, 19-vjeçari nga Tetova,…

MIRLIND DAKU TE BALLKANI

Ballkani rikthen në Superligë sulmuesin e Kosovës

Foto: KFBallkani/fb

11 January, 2020 @16:33

Sulmuesi i ri që la Llapin në stinorin e kaluar për të shkuar në elitën kroaote te Osijeku, Mirlind Daku,…

ZYRTARE

Emër i njohur në mbrojtje të Llapit

FOTO / KF Llapi

8 January, 2020 @17:48

Nuk po ndalen përforcimet te skuadra e Llapit. Llapi sot e zyrtarizoi përforcimin më të ri të skuadrës, futbollistin Florian…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga