Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FERONIKELI

Përfundon aventura e Yll Hoxhës me Feronikelin

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

Përfundon aventura e Yll Hoxhës me Feronikelin


7 June, 2021 @11:58

Para pak çastesh, skuadra e Feronikelit ka bërë të ditur së ka përfunduar aventuar e lojtarit Yll Hoxha me Feronikelit.

Yll Hoxha gjatë karrierës së tij te Nikli, ka fituar çdo trofe të mundshëm në Kosovë, derisa ishte transferuar në janarin e vitit 2017 dhe ka luajtur në 170 ndeshje me skuadrën nga Drenasi.

Hoxha në lidhje me largimin e tij ka thënë:

Ishte kënaqësi të mbaj veshur fanellën e Feronikelit për këto katër vitet e fundit, klub për të cilin do të kem respekt gjithmonë. Dua të falënderoj të gjithë te Feronikeli, bashkëlojtarët, trajnerët, stafin, e po ashtu edhe Tigrat e Zi, të cilët kanë qëndruar gjithmonë me ne, sezon pas sezoni”.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga