Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI KAMPION

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

Foto: prishtinafc.com

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore


6 June, 2021 @20:38

Prishtina po vazhdon përgatitjet për kualifikime të Ligës së Kampionëve në Gjakovë, ndërsa trajneri Zekirija Ramadani ka dhënë një mesazh të qartë për prurjet në skuadër.

Duke folur për faqen zyrtare të vetë klubit prishtinas, trajneri shkupjan i ekipit kampion të Kosovës që do të debutojë në kualifikime për Champions ka bërë të ditur se me shumë kujdes do të përzgjedhin transferimet e mundshme te bardhekaltërit gjatë afatit kalimtar.

“Organika e ekipit ka ngelur. Janë liruar disa futbollistë që ndoshta nuk kanë qenë në përbërjen e parë. Mendoj se duhet të jemi tepër të kujdesshëm me prurjet e reja. Na duhet vetëm kualitet dhe jo numër. Ai futbollist që vjen te Prishtina duhet të ketë bagazh për të rritur konkurrencën. Konkurrenca e shëndoshë na sjell rezultate pozitive,” ka thënë Ramadani, duke bërë të ditur se Prishtina do të sjellë përforcime, por jo gjithëfare në skuadër.


LLAPI

Llapi përforcohet me mesfushorin meksikan

FFK Superliga/Transfere

Llapi përforcohet me mesfushorin meksikan

06/06/21 @ 19:45

KAMPIONËT

Me një mungesë, Prishtina vazhdon përgatitjet në Gjakovë

FFK Superliga/International

Me një mungesë, Prishtina vazhdon përgatitjet në Gjakovë

06/06/21 @ 19:41

GJERMANIA

Vendimi final, pas EURO 2020

Evropiani/Bundesliga/International

Vendimi final, pas EURO 2020

06/06/21 @ 15:16

FSHF

Ditëlindja e 91-të e Federatës

Kombëtarja

Ditëlindja e 91-të e Federatës

06/06/21 @ 14:24

BENJAMIN KOLOLLI

Kololli falenderon Zurichun, në kërkim të ekipit të ri

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Kololli falenderon Zurichun, në kërkim të ekipit të ri

06/06/21 @ 14:15

EMILIANO BUENDIA

Rekord transfer nga Aston Villa

Premier League/International/Transfere

Rekord transfer nga Aston Villa

06/06/21 @ 12:00

VIDEO

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

FFK Superliga

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

24/06/21 @ 19:29

MALISHEVA

Dy nënshkrime të reja nga Malisheva

FFK Superliga

Dy nënshkrime të reja nga Malisheva

24/06/21 @ 19:09

GJILANI

Të larguarit e Gjilanit deri më tani

FFK Superliga

Të larguarit e Gjilanit deri më tani

24/06/21 @ 16:09

GJILANI

Gjilani fillon fazën përgatitore nesër

FFK Superliga

Gjilani fillon fazën përgatitore nesër

24/06/21 @ 13:00

BALLKANI

Zyrtare: “Lewandowski i Malishevës” te Ballkani

FFK Superliga/Transfere

Zyrtare: “Lewandowski i Malishevës” te Ballkani

23/06/21 @ 17:29

MALISHEVA

“Lewandowski” ndahet me Malishevën

FFK Superliga/Transfere

“Lewandowski” ndahet me Malishevën

22/06/21 @ 22:32

DRITA

Drita aranzhon 3 miqësore në Ohër

FFK Superliga

Drita aranzhon 3 miqësore në Ohër

22/06/21 @ 16:08

PARAKUALIFIKIMET

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

FFK Superliga/International

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

21/06/21 @ 23:47

PARAKUALIFIKIMET

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

FFK Superliga/Champions League

Prishtina gati për Ligën e Kampionëve

21/06/21 @ 23:40

BALLKANI

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

FFK Superliga

Nexhipi premton suksese me Ballkanin

20/06/21 @ 16:43


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga