Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARBËRIA - TREPÇA '89

Përsëri me përmbysje, Trepça ‘89 ngjitet

Përsëri me përmbysje, Trepça ‘89 ngjitet


31 October, 2020 @15:32

Edhe një fitore me përmbysje nga Trepça ‘89!

Sot mitrovicasit arritën të triumfojnë 1-2 (Dior Zabërgja 22’ / Bismark Charles Sie 55’, Rilind Nimani 62’) ndaj Arbërisë në “Agron Rama” të Obiliqit.

Ndeshja filloi mjaft mirë për skuadrën nga Dobraja, që epërsinë e gjeti përmes Dior Zabërgjës në minutën e 22’ të ndeshjes dhe kështu me rezultat 1-0 në të mirë të Arbërisë u mbyll pjesa e parë.

TABELA AKTUALE

Mirëpo reagimi mitrovicas erdhi në pjesën e dytë.

Si ndaj Ballkanit dy xhiro më parë, skuadra e Trepçës ‘89 edhe sot arriti të përmbysë gjithçka në pjesën e dytë dhe të largohet me pikë të plota nga fusha.

Fillimisht rezultatin e ndeshjes e barazoi futbollisti Bismark Charles Sie në minutën e 55’, kurse për 1-2 shtatë minuta më vonë shënoi Rilind Nimani.

E këtë epërsi mitrovicasit arritën ta ruajnë deri në fund, për ta mbyllur kështu me fitore këtë takim.

Fitorja e shënuar sot e ngritë skuadrën nga “Riza Lushta” në vendin e katërt të tabelës, kurse Arbëria momentalisht është e shtata në renditje.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga