Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CAKTOHET FINALISTI

Përsëri në finale, përsëri ndaj Argjentinës

Përsëri në finale, përsëri ndaj Argjentinës


23 June, 2016 @11:31

Vetëm 10 minuta lojë i janë dashur kilianëve për të sigurar finalen e dytë me radhë në Copa America. Ata kanë shënuar fitore ndaj Kolumbisë sot në mëngjes 2-0 për të vazhduar suksesshëm rrugëtimin për mbrojtjen e trofeut të më të mirit në Kontinentin e Amerikës.

Charles Aranguiz dhe Jose Pedro Fuenzalida kanë shënuar golat e shpejtë për kilianët, ndërsa kolumbianët nuk arritën të rikthehen përkundër tentimit.

Puna e Kolumbisë u vështirësua edhe më shumë në fillim të pjesës së dytë, kur Carlos Sanchez morri të verdhën e dytë dhe u desht t’i lë shokët me një lojtar më pak në fushë.

Kili vitin e kaluar e fitoi për herë të parë në histori Copa American, kur mposhti në finale Argjentinën pas penalltive. Tash përsëri i ka ata përballë.

Finalja zhvillohet në mëngjesin e hershëm të së hënës me kohën tonë, 27 qershor në ora 2.

p


BASTET

Franca e Gjermania, mbeten favorite

UEFA Euro 2016

Franca e Gjermania, mbeten favorite

23/06/16 @ 00:49

TË KUALIFIKUARIT

Çiftet e 1/8 së finales në EURO 2016

UEFA Euro 2016

Çiftet e 1/8 së finales në EURO 2016

23/06/16 @ 00:14

GRUPI E

Irlanda mposht Italinë dhe siguron kualifikimin

UEFA Euro 2016

Irlanda mposht Italinë dhe siguron kualifikimin

22/06/16 @ 23:47

GRUPI E

Ibra në penzion, Belgjika ndaj Hungarisë

UEFA Euro 2016

Ibra në penzion, Belgjika ndaj Hungarisë

22/06/16 @ 23:44

1/8 E FINALES

E kualifikuara pa fitore

UEFA Euro 2016

E kualifikuara pa fitore

22/06/16 @ 20:54

SULMUESI

E la Prishtina, e merr Llapi

FFK Superliga/Transfere

E la Prishtina, e merr Llapi

22/06/16 @ 20:49

GRUPI E

Formacionet zyrtare: Suedia - Belgjika

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Suedia - Belgjika

22/06/16 @ 20:47

GRUPI E

Formacionet zyrtare: Italia - Irlanda

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Italia - Irlanda

22/06/16 @ 20:41

1/8 E FINALES

Kroacia mëson rivalin

UEFA Euro 2016

Kroacia mëson rivalin

22/06/16 @ 20:38

FUNDI

Shqipëria edhe matematikisht humb gjasat

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Shqipëria edhe matematikisht humb gjasat

22/06/16 @ 20:03

TOP 11

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

Copa America

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

13/07/21 @ 17:09

FINALJA - COPA AMERICA 2021

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

International/Copa America

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

11/07/21 @ 08:59

COPA AMERICA 2021

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

International/Copa America

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

10/07/21 @ 12:36

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

International/Copa America

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

08/07/19 @ 14:26

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

International/Copa America

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

04/07/19 @ 08:13

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

International/Copa America

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

03/07/19 @ 08:14

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

International/Copa America

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22/06/19 @ 12:22

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

Serie A/International/Copa America

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20/06/19 @ 13:26

GRUPI C: URUGUAJI - EKUADORI 4-0

Uruguaji e nis furishëm

International/Copa America

Uruguaji e nis furishëm

17/06/19 @ 10:27


 
Të gjitha lajmet nga Copa America