Të gjitha lajmet

NEWCASTLE UNITED

Pochettino synimi Nr. 1

Pochettino synimi Nr. 1

29 April, 2020 @14:06

Ish trajneri i Tottenham Hotspurit, argjentinasi Mauricio Pochettino, thuhet të jetë synimi numër një i Newcastle Unitedit, nësë këta të fundit përfundimisht blihen nga pronarët e rinj arab.

Raportet nga mediat britanike bëjnë të ditur se posa të kryhet blerja prej 300 milionë funtave e klubit, Poch është parë si njeriu më i duhur për postin e trajnerit të ri të ekipit.

The Sun në anën tjetër ka treguar se në konzorciumin e ri me Amanda Staveley udhëheqëse, po shikohen me kujdes yjet e futbollit, ashtu që Newcastle të bëhet sa më tërheqës për të gjithë.

PLANET E RIFILLIMIT

“Projekti Restart” gati në PremierLigë

27 April, 2020 @22:11

Planet për të vazhduar kampionatin e ndërprerë në Premier Ligë të Anglisë kanë marrë emrin Projekti Restart, bën të ditur…

MEDIA TALK

Kean party, Everton e lë pa rrogë

26 April, 2020 @19:13

Skuadra e kaltër nga Liverpooli, Everton, është duke përgatitur dënimin për lojtarin e saj italian, Moise Kean. Kean, është…

LE SPORT

Klopp flet me babain e Mbappes

26 April, 2020 @18:38

Lajme interesante nga Franca, derisa pandemia dhe karantina po vazhdon ende në sport dhe çdokund tjetër. Së fundi, super…

MEDIA TALK

Vetëm 2 klube në Premiership marrin ndihmën e qeverisë

25 April, 2020 @17:28

Klubit që po i kanoset rënia nga Premier Liga, Norwich City, pritet t’i kushtojë pandemia rreth 35 milionë euro të…

MEDIA TALK

Vazhdon me Giroud-në, synon Aubameyangun

25 April, 2020 @0:16

Sulmuesi i reprezentacionit të Francës, Olivier Giroud, që kishte ardhur nga Arsenal te Chelsea, bëhet e ditur se është pajtuar…

Të gjitha lajmet nga Premier League