Të gjitha lajmet

BURNLEY 0-1 MANCHESTER UNITED

Pogba bën Manchester Unitedin lider të Premier Ligës!

Foto: premierleague.com

Pogba bën Manchester Unitedin lider të Premier Ligës!


12 January, 2021 @23:32

Manchester United është bërë lider i Premier Ligës, për herë të parë që prej vitit 2012 nga koha e Sir Alex Fergusonit, pas mbi 15 ndeshjesh të zhvilluara në një stinor.

Fitorja e sontme e arritur ndaj Burnleyt me rezultat minimal, që erdhi me golin e bukur të Paul Pogbasë, çoi ekipin e drejtuar nga Ole Gunnar Solskjaer në krye të tabelës me 3 pikë më shumë sesa ndjekësi i parë, kundërshtari i radhës dhe kampioni aktual, Liverpool!

United dominoi ndeshjen, derisa Burnley nuk kishte shut në portën e mysafirëve deri në kohën shtesë.

TABELA AKTUALE

United menaxhoi mirë sekondat e fundit të ndeshjes për përfundimtaren Burnley - Man United 0-1 [Pogba 71].

Dueli i radhës për Manchester Unitedin, udhëtim në Anfield Road për të ngritur epërsinë në krye të tabelës, ose për tu barazuar pikët në krye.


FA CUP

Përsëri Bruno, United eliminon Liverpoolin!

Premier League

Përsëri Bruno, United eliminon Liverpoolin!

24/01/21 @ 19:58

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

TRANSFERE

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

Premier League/La Liga/Transfere

Wolves vjen me përforcim nga La Liga

23/01/21 @ 11:55

FA CUP

Wolves mezi kalon Chorleyn

Premier League/International

Wolves mezi kalon Chorleyn

22/01/21 @ 23:50

FOXES

Vardy do të mungojë disa javë

Premier League

Vardy do të mungojë disa javë

22/01/21 @ 22:58

TRANSFERE

Ylli i Real Madridit po shkon në Arsenal

Premier League/La Liga/Transfere

Ylli i Real Madridit po shkon në Arsenal

22/01/21 @ 18:00

PREMIER LEAGUE

Klopp, tifozëve: Unë nuk marr vendime për transferime

Premier League/Transfere

Klopp, tifozëve: Unë nuk marr vendime për transferime

22/01/21 @ 17:34

PREMIER LEAGUE

Lëndimi i De Bruyne, 4-6 javë jashtë

Premier League

Lëndimi i De Bruyne, 4-6 javë jashtë

22/01/21 @ 17:05

PREMIER LEAGUE

Arsenali nënshkruan me portierin Mat Ryan

Premier League/Transfere

Arsenali nënshkruan me portierin Mat Ryan

22/01/21 @ 17:02

LIVERPOOL - BURNLEY

Pas 68 ndeshjesh, Liverpool pëson në Anfield

Premier League

Pas 68 ndeshjesh, Liverpool pëson në Anfield

21/01/21 @ 22:56


Të gjitha lajmet nga Premier League