Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KONGO

Portieri i Trepçës’89 ftohet nga reprezentacioni!

Fotot: KFTrepça'89/ fb

Portieri i Trepçës’89 ftohet nga reprezentacioni!


21 September, 2022 @13:32

Në Superligë të Kosovës ka një grumbull lojtarësh të huaj, kryesisht nga shtetet afrikane dhe rajoni, por rrallë herë ndokush nga ata merr ftesë nga reprezentacioni i vendit prej nga vjen.

E tash Trepça’89 ka bërë të ditur se portieri i skuadrës mitrovicase Marly Prince, është ftuar nga reprezentacioni i Kongos.

Prince Marly @ Trepca'89 to Congo

Portieri 23-vjeçar është ftuar edhe më parë nga reprezentacioni, ndërsa zakonisht po qëndron si portier i tretë aty.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga