Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Portierin e kombëtares, e ndjekin 5 klube

Portierin e kombëtares, e ndjekin 5 klube

17 April, 2020 @13:50

Sipas mediave turke, portierin e ri të kombëtares shqiptare, Gentian Selmani, janë duke e ndjekur pesë klube dhe ai mund të lirohet nga ekipi i tij aktual Menemenspor, nëse oferta e kënaq klubin e tij aktual.

Fanatik ka bërë të ditur se për Selmanin 22 vjeç e 190cm të gjatë që luan në kategorinë e dytë turke të futbollit interesim kanë shprehur Bologna, Olympiakos, Spartak i Moskës, Kuban Krasnodar dhe Zoria.

Trajneri i skuadrës turke ka thënë se është e natyrshme që të kaplohen nga ofertat për Selmanin pasi që ai është jashtëzakonisht i talentuar, por edhe i disciplinuar - që e bën të vlerësohet edhe më shumë sesa portierët tjerë.

Selmani që ka lindur në Krujë, pas Kastriotit kishte mbrojtur për Laçin në Superiore për plotë katër stinorë derisa në verën e kaluar shkoi drejt Turqisë.

Ai ka kaluar gjithë zinxhirin e kombëtareve kuqezi, duke nisur nga U17, U19, U21 dhe ka marrë ftesë disa herë edhe nga seniorët.

Gentian Selmani @ Fanatik

MARCA

De Biasi shkruan libër për historinë me Shqipërinë

TOPSPORTI/ Erdis Driza

14 April, 2020 @19:07

Selektori historik i kombëtares shqiptare Gianni De Biasi në një bisedë me Marcan spanjolle ka bërë të ditur se është…

DERDHET LEKU

FSHF paguan të gjithë punëtorët sportiv dhe futbollistët

9 April, 2020 @15:30

Të gjithë akterët në futboll do të ndihmohen direkt nga FSHF-ja, ka bërë të ditur kreu i saj Armand Duka…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (2)

28 March, 2020 @12:07

Kupa e Kampionëve të Evropës zanafillën e ka në vitin 1955. Fillimisht, UEFA pranonte vetëm disa vende të përzgjedhura,…

KOLUMNE

Kur shqiptarët fitonin (1)

27 March, 2020 @9:31

Kualifikimi për Euro2016 mund të duket sikur suksesi i vetëm i Shqipërisë në futboll, por nuk është i vetmi. Është…

UEFA

Vendoset, EURO 2020 në 2021!

17 March, 2020 @13:52

Tashm është zyrtare, UEFA në mbledhjen e saj ka marrë vendim që EURO 2020 të mbahet vitin tjetër. Vendimi…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja