Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VERIFIKOHEN

Pos Dukës e Shakahoxhës, edhe një kandidat tjetër i njohur për kreun e FSHF-së

Pos Dukës e Shakahoxhës, edhe një kandidat tjetër i njohur për kreun e FSHF-së


11 February, 2022 @19:37

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur emrat e kandidatëve që kanë kaluar procesin e verifikimit për të hyrë në garë për numrin një të futbollit në Shqipëri.

Pos Armand Dukës që është kryetar aktual dhe që dihej rikandidimi i tij, ka kandiduar edhe komentatori Dritan Shakahoxha, për të cilin u përfol shumë.

Mirëpo, një ish-futbollist, tash trajner, për të cilin nuk u fol thuajse fare, gjithashtu ka vënë kandidaturën për kreun e FSHF-së.

Ai është Sulejman Starova, që është edhe kandidati i tretë për kreun e shtëpisë së futbollit.

Ndërsa kandidatët anëtar për Komitet Ekzekutiv të FSHF-së janë 12, e ata janë:

Abdyl Kuriu, Anila Basha, Arben Dervishaj, Bardhyl Jera, Envi Hicka, Ermal Tahiri, Ervin Canollari, Gjergji Petro, Lutfi Nuriu, Pano Xhixho, Vasil Bicaj dhe Ylli Çekiçi.


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore