Të gjitha lajmet

KRISTAL ABAZAJ

Prej Anderlechtit te Kukësi

FOTO/ fc Kukësi

Prej Anderlechtit te Kukësi

27 August, 2019 @22:11

Pak para çastesh, skuadra e Kukësit e zyrtarizoi lojtarin Kristal Abazaj.

Abazaj do të luajë në formë huazimi për një sezon me Kukësin.

23 vjeçari, gjatë karrierës së tij luajti në klube si: Elbasani, Luftëtari, Anderlechti dhe Osijeku.

Kukësi në xhiron e parë të Superiores e mposhti kampionin aktual Partizanin me rezultat 1-0.

KF TIRANA

Lila dhe Vangjeli, zyrtarisht te Tirana

Foto: KF Tirana

27 August, 2019 @13:34

Kristi Vangjeli dhe Andi Lila janë dy lojtarët më të ri të skuadrës së Tiranës, lojtarë që kryesisht angazhohen në…

DETAJET E BRENDISË

Kapaciteti dhe detajet tjera të “Arenës Kombëtare”

25 August, 2019 @11:35

Në numrin e djeshëm të së përditshmes tiranase Panorama Sport, gazeta ka bërë të ditur disa detaje lidhur me brendinë…

TIRANA LIDERE PAS XHIROS I

Mysafirët as që shënojnë, vendasit perfekt në start

Foto: KFTirana/fb

25 August, 2019 @1:13

Ka përfunduar xhiroja e parë e Kategorisë Superiore të Shqipërisë, ndërsa pas fitores së Kukësit 1-0 ndaj Partizanit në…

KUKËSI - PARTIZANI

Shkurtaj sjell fitoren e madhe në start

23 August, 2019 @21:11

Me golin e Vasil Shkurtaj, Kukësi e mposhti Partizanin me rezultat minimal 1-0, në derbin e xhiros së parë në…

KRAHASIM

“Superliga e Kosovës po e kalon Superioren”

23 August, 2019 @13:52

“Po punohet pa përgjegjësi, pa plan dhe kështu Kosova po na parakalon me shpejtësi. Superliga e Kosovës po punon më…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore