Të gjitha lajmet

CAKTOHEN DATAT

Premier League 20/21 nis në fundjavën e dytë të shtatorit

Foto: Liverpool/fb

Premier League 20/21 nis në fundjavën e dytë të shtatorit

24 July, 2020 @16:24

Para një ore, Premier League ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me klubet për datat e fillimit dhe përfundimit të sezonit të ri 2020/21.

Kështu, edicioni i ri i elitës së futbollit anglez, që konsiderohet si kampionati më i fortë futbollistik në botë do të nis më 12 shtator dhe pritet të përfundojë më 23 maj.

Sezoni aktual, që u shtye dhe u rifillua pas pandemisë coronavirus do të përfundojë këtë fundjavë, saktësisht të dielën me përballjet e xhiros së XXXVIII.

Ndërkaq finalja e Kupës FA do të zhvillohet më 1 gusht.

PREMIER LEAGUE

Ylli i Liverpoolit duke festuar, shtëpia i plaçkitet

24 July, 2020 @13:49

Festa e titullit të Liveproolit, për yllin Fabinho ka kushtuar më shumë sesa për të tjerët. Derisa Fabinho ishte…

LIVERPOOL

Momenti historik i pritur për 3 dekada

Foto: Liverpool/fb

22 July, 2020 @23:55

Liverpool përfundimisht ka ngritur trofeun e kampionit të Premier Leagues sonte, pas fitores ndaj Chelseat 5-3. Ekipi nga…

LIVERPOOL 5-3 CHELSEA

Tetëgolësh në Anfield, për trofeun dhe dramën për Champions

Foto: premierleague.com

22 July, 2020 @23:35

Liverpool ka arritur të shënojë fitore në një ndeshje krejtësisht të hapur dhe me plotë gola ndaj Chelseat 5-3 [Keita…

CHAMPIONSHIP

Befasi në xhiron e fundit, Swansea i Bersant Celinës në Play Off

22 July, 2020 @22:31

Në mënyrë befasuese është mbyllur xhiroja e fundit e Championshipit! Befasisht, Nottinghami është mposhtur 1-4 nga Stoke në shtëpi, e…

ASTON VILLA 1-0 ARSENAL

Villa pranë shpëtimit, Arsenali më i dobët në çerek shekullin e fundit

21 July, 2020 @23:15

Egjiptiani Mahmoud Trezeguet ka shënuar golin e vetëm dhe të fitores për ekipin e tij Aston Villa sonte, në përballje…

Të gjitha lajmet nga Premier League