Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS

PremierLiga shtyen përsëri datat

PremierLiga shtyen përsëri datat

19 March, 2020 @14:41

Federata e Futbollit të Anglisë, FA, ka bërë të ditur se ka shtyer përsëri datat e ri-fillimit të sezoneve në ligat përkatëse.

Pezullimi i ligave do të shkojë deri më datën 30 prill 2020, ka shkruar para pak çastesh BBC Sport, ku janë theksuar edhe ligat: Premier League, EFL, Superliga e femrave, të gjitha ndeshjet në Skoci, Uells dhe Irlandë Veriore.

FA gjithashtu ka bërë të ditur se sezoni aktual mund të shtyhet në kohë tjetër të pacaktuar edhe pas datës së 1 qershorit.

PLAYER OF THE MONTH - FEBRURARY

Bruno Fernandes - lojtari i muajit shkurt

Foto: premierleague.com

16 March, 2020 @13:29

Mesfushori i ri i Manchester Unitedit që erdhi në afatin kalimtar të janarit nga Sportingu, Bruno Fernandes, është shpallë lojtari…

ANGLI

Të gjitha ligat angleze në pushim deri më 3 prill

13 March, 2020 @12:11

Para pak çastesh u mor vendimi që edhe të gjitha ligat profesionale të futbollit në Angli të shkojnë në pushim.…

ARSENAL

Mikel Arteta pozitiv në coronavirus

12 March, 2020 @23:31

Para pak çastesh BBC Sport ka bërë të ditur se trajneri i Arsenalit, spanjolli Mikel Arteta, është testuar pozitiv në…

FA CUP: DERBY COUNTY 0-3 MANCHESTER UNITED

Ighalo çon Unitedin në çerekfinale të FA Kupës

Foto: ManchesterUnited/fb

5 March, 2020 @22:42

Sulmuesi nigerian i Manchester Unitedit, Odion Ighalo, i ardhur në afatin kalimtar të janarit në Old Trafford, ka shënuar dy…

CORONAVIRUS ALARM

PL ndalon shtrëngimin e duarve para loje

5 March, 2020 @22:29

Elita e futbollit anglez, Premier League, ka bërë të ditur sot se ka ndaluar shtrëngimin e duarve që bëhet zakonisht…

Të gjitha lajmet nga Premier League