Të gjitha lajmet

2019/20

PremierLiga s’vazhdon, nëse skuadrat s’pajtohen për terrenet neutrale

PremierLiga s’vazhdon, nëse skuadrat s’pajtohen për terrenet neutrale

6 May, 2020 @14:33

Lajmi i fundit lidhur me peripecitë për vazhdimin e stinorit 2019/20 në Premier Ligë vjen nga shefi ekzekutiv i Shoqatës së Menaxherëve të Ligës, Richard Bevan.

“Nëse klubet nuk pajtohen të luajnë në terrene neutrale si u tha në fillim, stinori 2019/20 në Premier Ligë do të merr fund tash, pa vazhduar fare,” transmeton BBC Sport fjalët e Bevanit.

Të gjitha klubet kanë shprehur dëshirën të kryejnë stinorin, ku kanë mbetur edhe 92 ndeshje në total. Por, Brighton ka cekur ditë më parë se zhvillimi i ndeshjeve në terrene neutrale mund të ndikojë në integritetin e ligës dhe kjo nuk është fare në favor të ekipeve të rrezikuara për rënie nga elita.

Për tu pranuar si vendim i plotë përdorimi i terreneve neutrale, duhet që të ketë 14 vota PËR nga 20 klube pjesëmarrëse në PremierLigës.

I pyetur në BBC Radio 4 se vota kundër a do të thoshte anulim i stinorit 2019/20, Bevan ka qenë i qartë:

“Po, besoj që kjo është e saktë.”

 

MEDIA TALK

Terrenet neutrale, vetëm nëse nuk ka rënie nga elita!

4 May, 2020 @0:21

Numri më i madh i ekipeve të Premier Ligës janë shprehur të gatshëm të vazhdojnë stinorin e mbetur 2019/20 në…

MANCHESTER CITY

De Bruyne sinjalizon largimin?

3 May, 2020 @17:54

Premier Liga nuk dihet ende se kur do të rikthehet, mirëpo kjo nuk i ndalë lojtarët që ta planifikojnë të…

MEDIA

Terrene neutrale dhe 40 mijë teste për të rifilluar PremierLiga

2 May, 2020 @1:39

Terrenet neutrale janë mënyra e vetme për tu kompletuar stinori 2019/20 në Premier Ligë, është thënë sot gjatë video -…

KOMUNIKATA

S’ka vendim në Premier League!

1 May, 2020 @18:27

Të gjitha datat e përfolura do të përfolen ende, pasi që nga takimi mes klubeve të Premier Ligës nuk është…

RAUL JIMENEZ

Hap derën për Barcelonën ose Realin

1 May, 2020 @18:17

Sulmuesi i Wolverhapmton Wanderers, Raul Jimenez, nuk ka mohuar se dëshiron të jetë në të ardhmen lojtar i Barcelonës ose…

Të gjitha lajmet nga Premier League