Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina ndalet përsëri, pika e parë e Llapit

Foto: fcprishtina.com

Prishtina ndalet përsëri, pika e parë e Llapit


4 October, 2020 @17:00

Në “Fadil Vokrri” të kryeqytetit, Prishtina përsëri nuk ka arritur të fitojë. Kësaj here skuadra më e trofeshme e futbollit kosovar u ndal nga Llapi.

Pas 90 minutave lojë, ndeshja mes skuadrave në fjalë u mbyll 0-0.

Pjesa e parë mes skuadrave kaloi me raste për shënim për të dyja skuadrat, mirëpo portierët Haxho e Nava nuk lejuan që rrjetat të tundën.

TABELA AKTUALE

E rrjetat nuk u tundën as në pjesën e dytë dhe kështu skuadrat u detyruan të pajtohen me barazim.

Tashmë, Prishtina pas 4 ndeshjeve të zhvilluara ka vetëm 1 fitore, kurse për Llapin kjo ishte pika e parë e fituar sivjet.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga