Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - PRISHTINA

Prishtina pa telashe ndaj Dritës

Prishtina pa telashe ndaj Dritës


13 January, 2022 @21:25

Siç është pritur ashtu edhe ndodhi, Prishtina e mposhti pa telashe Dritën me rezultat 64-117.

Drita vetëm një herë e kishte epërsinë prej 2 pikëve në fillim të ndeshjes, më pas pas totalisht ka dominuar skuadra prishtinase.

117 pikët e Prishtinës ishte shifra e dytë më e lartë e stinorit për ekipin.

Dachon Burke me 18 pikë ishte koshashënuesi më i mirë te Prishtina, kurse u ndihmua edhe nga Wendell Mitchell me 17 pikë dhe Lejson Zeqiri me 14 pikë të tjera.

Te Drita u veçuan Qëndrim Demi me 23 pikë, Isaiah Johnson me 22 pikë dhe Laurant Ibrahimi me 11 pikë, që ishin të vetmit me pikë dyshifrore por nuk mjaftoi për fitore.

TABELA AKTUALE

Prishtina me 8 fitore e 7 humbje ngritet në pozitën e katërt, kurse seria negative e humbjeve të Dritës shtohet në 15 ndeshje pa fitore.


PEJA - BASHKIMI

Peja nis furishëm vitin, me 100+ të shënuara në derbi

FBK Superliga

Peja nis furishëm vitin, me 100+ të shënuara në derbi

13/01/22 @ 20:49

DRITA - PRISHTINA

Ç3: Prishtina 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: Prishtina 10 minuta larg fitores

13/01/22 @ 20:44

PEJA - BASHKIMI

Ç3: Thellohet epërsia në “Karagaç”, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Thellohet epërsia në “Karagaç”, edhe 10 minuta lojë

13/01/22 @ 20:16

DRITA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita - Prishtina

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita - Prishtina

13/01/22 @ 20:11

DRITA - PRISHTINA

Ç1: Prishtina me epërsi dyshfirore ndaj Dritës

FBK Superliga

Ç1: Prishtina me epërsi dyshfirore ndaj Dritës

13/01/22 @ 19:54

PEJA - BASHKIMI

23 pikë epërsia, mbylle pjesa e parë në derbi

FBK Superliga

23 pikë epërsia, mbylle pjesa e parë në derbi

13/01/22 @ 19:46

MALISHEVA

Përfocimi i pestë i vreshtarëve

FBK Superliga

Përfocimi i pestë i vreshtarëve

13/01/22 @ 19:36

PEJA - BASHKIMI

Peja nis furishëm vitin, me 100+ të shënuara në derbi

FBK Superliga

Peja nis furishëm vitin, me 100+ të shënuara në derbi

13/01/22 @ 20:49

DRITA - PRISHTINA

Ç3: Prishtina 10 minuta larg fitores

FBK Superliga

Ç3: Prishtina 10 minuta larg fitores

13/01/22 @ 20:44

PEJA - BASHKIMI

Ç3: Thellohet epërsia në “Karagaç”, edhe 10 minuta lojë

FBK Superliga

Ç3: Thellohet epërsia në “Karagaç”, edhe 10 minuta lojë

13/01/22 @ 20:16

DRITA - PRISHTINA

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita - Prishtina

FBK Superliga

Përfundon pjesa e parë në ndeshjen Drita - Prishtina

13/01/22 @ 20:11

DRITA - PRISHTINA

Ç1: Prishtina me epërsi dyshfirore ndaj Dritës

FBK Superliga

Ç1: Prishtina me epërsi dyshfirore ndaj Dritës

13/01/22 @ 19:54

PEJA - BASHKIMI

23 pikë epërsia, mbylle pjesa e parë në derbi

FBK Superliga

23 pikë epërsia, mbylle pjesa e parë në derbi

13/01/22 @ 19:46

MALISHEVA

Përfocimi i pestë i vreshtarëve

FBK Superliga

Përfocimi i pestë i vreshtarëve

13/01/22 @ 19:36

PEJA - BASHKIMI

Ç1: Epërsi dyshifrore që në çerekun e parë

FBK Superliga

Ç1: Epërsi dyshifrore që në çerekun e parë

13/01/22 @ 19:19

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Drita - Prishtina

FBK Superliga

Pesëshet e para: Drita - Prishtina

13/01/22 @ 18:35

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Bashkimi

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Bashkimi

13/01/22 @ 18:35


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga