Të gjitha lajmet

PRIZRENI - MITROVICA

Prizreni deklason Mitrovicën

TOPSPORTI / Arkiv

Prizreni deklason Mitrovicën

29 October, 2018 @12:49

Skuadra debutuese në Superligën e futsallit, Prizreni, pas humbjes në xhiron e parë, e regjistroi fitoren e dytë rresht duke e mposhtur bindshëm Mitrovicën me rezultat 9-0.

Golashenuesit në këtë ndeshje ishin Albion Muhadri (2x), Ylli Mazreku (2x) dhe Fitim Gashi (2x), Bajram Azizi (1), Egzon Hoti (1) dhe Rajmond Gjeraj (1).

TABELA AKTUALE

Prizreni aktualisht gjendet në pozitën e dytë me 6 pikë të grumbulluara, ndërsa Mitrovica pa fitore gjendet në fund të tabelës.

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

PRISHTINA

Prishtina me super përforcim

22 February, 2019 @10:31

Skuadra e futsallit Prishtina, arriti marrëveshje me lojtarin Azem Ibrahimi. Azemi në shtatë vitet e fundit ishte në Superligën e…

LIBURNI - PRISHTINA

Kupa e Kosovës shkon te Liburni

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

17 February, 2019 @22:19

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futsall, Liburni, ka arritur që të fitojë trofeun e Kupës së Kosovës sot.…

PRISHTINA FUTSALL

Prishtina siguron më të mirin e vitit

6 February, 2019 @11:01

Skuadra e Prishtinës në futsall, ka arritur marrëveshje me futbollistin Dardan Topilla, që është zgjedhur lojtari më i mirë i…

PËRFAQËSUESJA

Kosova mposht Andorrën, arrin fazën e dytë kualifikuese

2 February, 2019 @10:56

Pas fitores 5-1 ndaj Norvegjisë, përfaqësuesja e Kosovës në futsall e ka mposhtur sot Andorrën me rezultat 3-5, për…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga